Slavia se odpoutala od Znojma

Smrtící úvod zajistil úřadujícímu mistru ze Slavie v utkání se Znojmem klid do dalších minut. Pražané porazili na vlastním ledě hokejisty z jihu Moravy 4:2, v tabulce extraligy se odpoutali se od svého pátečního soupeře na rozdíl čtyř bodů.

Marek Ivan ze Slavie (vpravo) atakuje znojemského Igora Rataje.

Během úvodní desetiminutovky se na ledě prostřídali všichni čtyři gólmani. Hostujícího Dubu vyhnaly z branky tři rychlé góly během sedmi minut, slávistu Šmída donutilo ke střídání natažení třísel, které si přivodil při snaze vyrazit Hradeckého pokus.

Jeho náhradník Hronek, jehož pro stejnou indispozici chtěli trenéři ve včerejším duelu šetřit, se ještě nestihl pořádně zahřát a hosté snížili na 1:3.

Hrál se ofenzivní hokej s množstvím šancí, k nimž přispěly i chybné rozehrávky obou obran. Znojemský Duba čelil několika samostatným nájezdům, nestačil však jen na únik výborně hrajícího Martince.

Na straně hostů bylo nejnebezpečnější slovenské komando Uram, Pucher, Pardavý, gólový efekt přišel pouze při střele Hamana čtyři minuty před koncem.

Slavia - Znojmo 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. D. Hruška (Beránek, Sup), 3. Sup (Beránek), 7. Vondrka (P. Martinec, Antoš), 32. P. Martinec (Vondrka) - 12. Ludvík (Havíř), 56. Haman (Plášek). Rozhodčí: Havlík - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3145.
Slavia: Šmíd (10. Hronek) - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Houdek, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Vondrka, P. Martinec, Antoš - Jaroš, Ivan, R. Dlouhý - Krátoška, Klepiš, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Znojmo: Slávik (8. Duba) - Havíř, Křetínský, Benák, Mojžíš, Snopek, Toman - Uram, Pucher, Pardavý - Plášek, Haman, Ludvík - Hradecký, Mikulík, Beroun - Barus, Rataj, Erat. Trenéři: Pazourek, Kastner, Skrbek.