Tipsport extraliga

Plzeň si odváží ze Zlína debakl

30. ledna 2004 21:05 - ZLÍN

Ani téměř čtyřicet zásahů vynikajícího Málka nepomohlo Plzni k bodovému zisku na ledě druhého celku tabulky ze Zlína. V nekonečných soubojích s útočníky domácích kapituloval poprvé při pětiminutové zlínské přesilovce, završené premiérovým gólem Hlinky.

Na začátku druhé části zvýšil ze skurmáže Vlach, mezi tím stihl reprezentační brankář krýt obrovskou šanci Lešky, blafáky Barinky a Balaštíka i sólo Veselého.

Zlín měl drtivý tlak a soupeře zlomil v úvodu třetí třetiny, kde v rozmezí jediné minuty nejprve Balaštík zúročil další přesilovku, a pak se dorážkou prosadil Slovák Weissmann.

Ránu z minulosti přidal hostům v závěru Mokrejš. Altrichter podruhé v sezóně udržel čisté konto, celkově Zlín už posedmé v soutěži neinkasoval.

Zlín - Plzeň 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. M. Hlinka (Barinka), 22. Vlach, 41. Balaštík (Leška, Blaťák), 42. Weissmann (Záhorovský), 59. Mokrejš (Vlach). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Matějovský (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4952.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, Martin Čech I., Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček (13. Dobrovolný) - Paroulek, J. Straka, Prorok - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Hurtaj, Důras - Dvořák, Švík, Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.