Burgerova formace srazila Zlín na kolena

OSTRAVA

Burgrův útok zařídil čtyři branky Vítkovic, které ale o vítězství rozhodly až v závěrečné pětiminutovce. Domácí přitom měli perfektní vstup do utkání, centr elitní řady již po 16 vteřinách zužitkoval Krayzlovu přihrávku.

Zlín dostala zpět do hry teprve laciná branka po Pincově chybičce. Oleszovu střelu dorážející Padělek sice zvýraznil vítkovický náskok, jenže o 59 vteřin později Weissmann po spolupráci s Barinkou snížil a dvojice slovenských útočníků hned při dalším střídání srovnala skóre.

Hosté postrádající Balaštíka, jehož zranění kotníku ohrožuje i start v reprezentaci na Švédských hrách, najednou získali navrch, ale zahodili řadu slibných příležitostí. Závěr pak zvládli lépe ostravští hráči. Za úmyslné posunutí branky chladnokrevně proměnil trestné střílení Burger a 17 vteřin před koncem Krayzel při zlínské power-play trefil z obranného pásma prázdnou branku.

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Začali jsme dobře, ale od druhé třetiny nás hosté překvapili agresivitou a donutili k chybám. Nakonec při nás v závěrečných minutách stálo i štěstí."

Ernest Bokroš (Zlín): "Domácí si zasloužili remízu. K vítězství jim pomohl hokejový bůh."

Vítkovice - Zlín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Burger (P. Míka, Krayzel), 15. Krayzel (Burger, Jurečka), 25. Jurečka (Olesz, Turek),  56. Burger z trestného střílení, 60. Krayzel (P. Míka) - 19. Veselý (Nosek, Vosátko), 26. Weissmann (Barinka), 30. Weissmann (Barinka). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 4934.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, Olesz (42. Hulva) - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, Nosek, Vosátko - Okál, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, M. Čech. Trenéři: Bokroš, Stuchlík