Liberec se s Plzní rozešel smírně

LIBEREC

Urputná bitva celků ze spodních pater tabulky, Liberce a Plzně, neměla vítěze. Západočeši sice dvakrát vedli, ale domácí útočník Rolínek stačil po každé vyrovnat. Hosté díky brankáři Málkovi přežili úvodní nápor soupeře gólem Matějovského po přihrávce ještě dávno v Liberci působícího M. Straky se dostali do vedení.

Severočechům se podařilo srovnat krok o tři minuty později zásluhou Rolínka v přesilovce. Ovšem další změnu skóre pak dlouho nechtěli povolit gólmani. Plzeň na přelomu první a druhé třetiny nevyužila čtyřminutovou početní výhodu.

Do hry Liberce se postupem času vloudily nervozita a nepřesnosti, za což domácí pykali druhým inkasovaným gólem z hole Vostřáka, ale v nástupu do třetí části se prosadil svou druhou trefou v zápase Rolínek.

Přes veškerou snahu však už další branka nepadla, takže po prodloužení se nakonec soupeři rozešli remízou.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Spoustu sil nás stála oslabení po zbytečných faulech v útočném pásmu. Třetí remíza s Plzní je pro nás neúspěchem."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Bojovnost a nasazení převládaly nad krásou. V prodloužení jsme sahali po vítězství, ale s bodem jsme spokojeni. O kousek jsme blíž k elitní osmičce."

Liberec - Plzeň 2:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Rolínek (Čakajík), 42. Rolínek (Tvrdík, Jiruš) - 9. Matějovský (M. Straka, Vostřák), 37. Vostřák (Kracík). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Špaňhel (Plzeň) na 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3458.
Liberec: O. Svoboda - Podhradský, Jiří Hanzlík, Moravec, Jiruš, Čakajík, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Dobrovolný, Cartelli, Nedoma, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Kracík, Prorok - Dvořák, Důras, Šaffer. Trenéři: Přerost a Kučera.