Výhru Znojma režírovali Slováci

ZNOJMO

Ostudnou páteční prohru ve Vítkovicích odčinili hokejisté Znojma už den poté. V předehrávce 47. kola porazili Zlín vysoko, a to především zásluhou slovenských posil. Marek Uram skóroval dvakrát a u dalšího gólu asistoval, bodovali také Igor Rataj a Peter Pucher. Porážka Zlína zajistila vedoucím Pardubicím v předstihu vítězství v základní části extraligy.

Znojmo začalo zostra a už ve čtvrté minutě šlo do vedení. Pláškovo nahození před Altrichterovu branku šikovně doklepl Haman. Neškodní hosté se ještě nevzpamatovali z úvodního gólu a inkasovali podruhé - tentokrát z Uramovy hole, který se nejrychleji zorientoval před zlínskou brankou.

V prostřední části kralovali na ledě slovenští hokejisté ve službách znojemských Orlů. Nejdříve kapitán Pucher v přesilovce po ukázkové spolupráci s Uramem a Ratajem zvýšil na 3:0. Přesně v polovině utkání zaúřadoval jeden z nejlepších extraligových střelců Uram, jemuž ideální pozici připravil Rataj. Po této inkasované brance nahradil Altrichtera v brance Murín.

Na začátku poslední třetiny mohli hosté alespoň snížit, ovšem Hlinkův blafák Duba zlikvidoval. Zato na druhé straně za necelé dvě minuty při domácí přesilovce pět na tři Murína propálil obránce Snopek. Duba si naopak poradil i s Vlachovou dorážkou.

Čtyři minuty před koncem sebral na červené čáře Barus puk Blaťákovi, ale Murína nepřekonal. Znojemský gólman Duba přišel o pátou nulu v sezoně tři minuty a 43 vteřin před koncem, když se ze dvou metrů pod horní tyčku trefil Michal Pšurný.

Milan Kastner (Znojmo): "Po posledních nevydařených zápasech jsme se konečně chytili. Mužstvo to už potřebovalo. S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Individuální chyby by se hráčům vytknout daly, ale tohle bereme jako odrazový můstek k lepším výkonům."

Ernest Bokroš (Zlín): "Domácí zvítězili zaslouženě. My jsme jim k tomu, bohužel, trochu pomohli. Tři góly jsme Znojmu darovali po našich hrubých individuálních chybách. S předvedeným výkonem pochopitelně nejsem spokojen."

Znojmo - Zlín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Haman (Plášek), 8. Uram, 25. Pucher (Uram, Rataj), 30. Uram (Rataj), 47. Snopek (Erat, Křetínský) - 57. M. Pšurný (Vlach). Rozhodčí Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2900.
Znojmo:Duba - Havíř, Soudek, Snopek, Křetínský, Benák, Toman, D. Kudělka, Mojžíš - Pucher, Uram, Rataj - Barus, Pardavý, Erat - Plášek, Haman, Ludvík - Mikulík, Beroun, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Zlín: Altrichter (30. Murín) - Hamrlík, Blaťák, T. Kudělka, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Tesařík - Balaštík, Leška, R. Pšurný - Okál, Čech, Jenáček - M. Pšurný, Vlach, Kapusta - Weissmann, M. Hlinka, Veselý. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.