Budějovice podlehly Kladnu a zůstávají poslední

KLADNO

Po porážce na Kladně zůstává ztráta Jihočechů na předposledního sedmibodová a hrozba baráže je stále akutnější.

V Kladně zahráli hosté dobře až v poslední třetině, kdy už ale museli dotahovat tříbrankové manko. Úvodní Vlčkovu branku sudí schválil až po konzultaci s videem, potom měli domácí hodně střeleckých příležitostí, ale Mezin držel Budějovice ve hře. Běloruský gólman obstál i při obrovské šanci Kally.

Klíčový náskok Kladnu získala elitní Gardoňova  řada, jejíž rychlou kombinaci zakončoval Horna a o čtyři minuty později Špeldův dlouhý pas přes střední pásmo našel rozjetého Procházku, který přesnou střelou nedal gólmanovi šanci. Naději poslednímu celku tabulky vykřesala Jindrova střela od modré v přesilovce a Budějovice přidaly na důrazu, jenže Kopřiva za podpory dobře bránících spoluhráčů víckrát neinkasoval.

Zdeněk Müller (Kladno): "Výhra to byla hodně upracovaná, naštěstí jsme proměnili šance a celé mužstvo zodpovědně bránilo."

Ladislav Kolda (České Budějovice): "Obtížně jsme se prosazovali před brankou, neuměli se vypořádat s důrazným bráněním Kladna. Prostě mi v naší hře chybělo víc nasazení a srdíčka."

Kladno - České Budějovice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. L. Vlček, 32. Horna (Gardoň, Martin Procházka), 36. Martin Procházka (Špelda) - 44. Jindra (F. Mrázek). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:10, navíc Mezin (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3485.
Kladno: Kopřiva - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Špelda, V. Čech, P. Hořava - Horna, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, L. Vlček - Pazourek, Klimt. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
České Budějovice: Mezin - Kotaška, R. Čech, Jasečko, Jindra, Gýna, Jakeš, od 41. min. navíc Ďurák, Kolda - Hřebejk, Štrba, Fadrný - F. Mrázek, Ondřej, Sailer - Kristek, Bělohlav, Bartoš. Trenéři: Kolda, R. Ťoupal.