Karlovy Vary poprvé v sezóně porazily mistrovskou Slavii

KARLOVY VARY

Domácí zdolali Slavii zejména díky povedené druhé třetině. Třemi góly v ní strhli vedení na svou stranu a jejich naděje na historický postup do play off stále žije.

Přestože Energie již ve 3. min. po střele Kuntoše ze středního pásma lacině inkasovala, byla to ona, kdo udával hře tempo. Lipianský bekendem a po něm ani Skuhravý branku netrefili. Rostoucí tlak domácích přerušilo až dvojnásobné vyloučení na začátku druhé části. Slavia však svoji šanci promarnila.

Jen co se do hry vrátil první potrestaný hráč, ujel po křídle Skuhravý, jehož přihrávku zužitkoval ve vyrovnání Kumstát. Ve 34. min. si spolupráci zopakovala stejná dvojice a Skuhravý s trochou štěstí překonal Hronka podruhé. Povedenou třetinu elitního domácího útoku dokonal přesnou ranou z pravého kruhu Kraus. Přes důslednou karlovarskou obranu se v závěru prosadil jen Hruška s Beránkem, Barta ovšem nekapituloval.

Richard Farda (Karlovy Vary): "Podali jsme jeden z nejlepších výkonů. Kluci hráli s chutí a nasazením, tahounem mužstva byl Kumstát."

Ondřej Weissmann (Slavia): "Po šťastném vedoucím gólu jsme byli pasivní, v závěru tým již nebyl schopen utkání zvrátit."

Karlovy Vary - Slavia 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Petr Kumstát (Skuhravý), 34. Skuhravý (Petr Kumstát, Bednařík), 39. Kraus (Petr Kumstát) - 3. Kuntoš (Graňák). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3940.
Karlovy Vary: Barta - Jan Kudrna, F. Ptáček, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Bednařík, Lipianský, Netík - Němčický, Alinč, Jantovský - Košťál, V. Polák, Jaroš. Trenéři: Farda, Rulík.
Slavia Praha: Hronek - P. Kadlec, Kučera, J. Novák, Kolařík, Kuntoš, Graňák, D. Pojkar - D. Hruška, J. Beránek, Krátoška - Vondrka, P. Martinec, Antoš - Klepiš, R. Dlouhý, Tomica - M. Kopecký, Ivan, Červenka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.