Pardubice v prodloužení nevyhrávají

PARDUBICE

Už jistému vítězi základní části extraligy to po reprezentační pauze nejde. I když pardubický celek nastoupil v téměř kompletní sestavě, na hře a výkonu to nebylo znát. S Libercem Pardubice remizovali 3:3 a ani pojedenácté v sezóně nedokázali vytěžit z nastaveného času bod navíc, šestkrát remizovali a pětkrát prohráli.

I když svěřenci expardubického trenéra Palečka začali velmi důrazně v obraně, nesoustředili se jenom na bránění. Aktivním napadáním na útočné polovině dělali domácím hodně problémů a v 8. minutě nachytali pardubické zadáky na hruškách, když po úniku skóroval Plodek.

Ve 13. minutě se lídr soutěže otřepal. Petr Sýkora ve vlastním oslabení překvapil Faltu prudkou přízemní ranou od modré a srovnal skóre. Bezstarostná hra pardubického celku v obraně ale pokračovala, před Adamem Svobodou zůstal neobsazený Novák a nadvakrát se trefil pod horní tyčku.

Ještě ve stejné minutě se ale blýskl perfektní kombinací Dopitův útok, jehož vedoucí naservíroval puk před odkrytou klec Razingarovi a ten se nemýlil - 2:2. Jenže domácí chybovali dále a proti Čakajíkově sólu musel zakročit pozorný Svoboda. Ten držel remízový stav i na začátku druhé třetiny, kdy hosté byli mnohem aktivnější a vytvořili si více příležitostí.

Zaslouženě se pak potřetí v utkání dostali do vedení, když puk před Svobodou tečoval Kašpařík. Pardubičtí ovšem znovu vyrovnali a jejich třetí gól stál opravdu za podívání. Při hře 4 na 3 domácí dokonale rozebrali bránící protihráče a Dopita nechytatelnou bombou pod horní tyčku potěšil osm tisíc diváků v hledišti.

Domácí trenéři v posledním dějství zredukovali sestavu do tří útoků a na střídačce zůstali Razingar, Pištek a Kudrna. V posledních pěti minutách pardubický celek sevřel soupeře a současně se sirénou dokonce domácí dali Michalem Sýkorou branku. Rozhodčí jí ale neuznali, a tak se prodlužovalo. V nastaveném čase dohrávali domácí přesilovku, ale ani při ní své letošní neúspěchy v prodlouženích nezlomili. ner mts (pokr.)

Pardubice - Liberec 3:3 PP (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. P. Sýkora (S. Procházka, M. Sýkora), 16. Razingar (Dopita, Blažek), 36. Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora) - 8. Plodek (Klimenta), 16. V. Novák (Čermák), 30. Kašpařík (Jiří Hanzlík, Čakajík). Rozhodčí: Haškovec, Kolísek - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7920.
Pardubice: A. Svoboda - Luža, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Duben, Pácal, Janecký - Razingar, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka - Lubina, Kudrna, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, Podhradský, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.