Zlín uhájil druhou příčku

ZLÍN

Hokejisté Zlína porazili v 53. valašském derby celek Vsetína 3:1 a udrželi si druhé místo v základní části extraligy. Celek trenéra Bokroše neztratil body ani v desátém utkání na vlastním ledě v řadě, na čemž měl velký podíl slovenský forvard Peter Barinka, jenž jednu branku vstřelil a u další asistoval.

Zlín potřeboval alespoň bod, aby si udržel druhou příčku a nakonec valašské derby, jenž přineslo galapředstavení skvělých brankářů, vyhrál. Hrálo se ve vysokém tempu, hokej měl šťávu i švih, ale ani z těch největších šancí góly zpočátku nepadaly.

Domácí Murín zneškodnil i sólový nájezd Stantiena, mnohem zaměstnanější Biegl čaroval pro změnu při zlínských přesilovkách a po střele Blaťáka mu pomohla horní tyč. Důrazný zlínský obránce trefil tyč konstrukci Bieglovy svatyně i v nástupu do druhé třetiny, vzápětí se domácí prosadili po krásné spolupráci Barinky a Jenáčka.

V polovině utkání šikovně gólem vyrovnal Demel, jemuž nezištně nahrál junior R. Hruška. V úvodu třetí části zajistil Zlínu znovu vedení důrazný Okál a vše pojistil o šest minut později slovenský rychlík Barinka.

Zlín - Vsetín 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Jenáček (Barinka, Macholda), 43. Okál (Záhorovský, Vlach), 49. Barinka (Tesařík, Jenáček) - 29. Demel (R. Hruška). Rozhodčí: Bolina, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 5613.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček, J. Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Okál, Vlach, Záhorovský - Weissmann, Martin Čech I., Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Kowalczyk, O. Němec, Vyrůbalík, Hrabal - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, R. Hruška - Prokop, Hudec, Sedlák. Trenéři: Tabara, Režnar a Neliba.
14.Č.Budějovice521314232105:16047
Pozn.: O pořadí na 8. místě rozhodla bilance ze vzájemných zápasů (Plzeň - Kladno 4:1, 2:3, 5:0, 5:0).