Vítězství Zlína zajistili obránci

ZLÍN

Bez větších problémů si hokejisté Zlína poradili v úvodním utkání čtvrtfinále play-off s Třincem, vyhráli 4:1. Všechny góly zařídili obránci, dvakrát se přitom trefil Macholda. Zlínští dostali soupeře do kolen již v úvodních deseti minutách, v nichž nastříleli Ocelářům tři branky.

Zlínští hokejisté se v utkání s Třincem spoléhali na přesnou střelbu obránců.

Třineckým hokejistům k ukončení série nezdarů z konce základní části nepomohl ani návrat uzdraveného kapitána Krále do sestavy. Kouč Marek se v úvodu snažil nasazovat původně třetí Martynkovu řadu s důrazným Haškem a Kucharzcykem na elitní domácí Leškovu formaci, což mu však nevydrželo ani první třetinu.

ZAJÍMAVOST
Čtyřikrát vybuchly zlínské tribuny nadšením a vždy v tom měli prsty domácí obránci. Tvrdě a přesně střílející obránci, to je cenná devíza pro play-off. A Zlín se z ní může těšit. Dvěma trefami vynikl Macholda, skvěle provedeným trestným střílením zase tradiční exekutor těchto situací Hamrlík.
HVĚZDA ZÁPASU
Dvěma góly si označení Hvězdy zápasu vysloužil obránce Petr Macholda. Trefil se hned v úvodu utkání a nasměroval Zlín k vítězství.

Lakosil to zabalil

Zlínský počáteční nápor totiž umocnily přesilové hry a úsek v rozmezí 93 vteřin, kdy na trestné lavici seděli společně Pletka a Vítek. Potrestal je Macholda přesnou střelou od modré. Stejný hráč překonal nejistého Lakosila i v další početní výhodě a do třinecké branky putoval jeho náhradník Vojtek.

Ani on však s čistým štítem dlouho nevydřel, neboť i jeho překonal zlínský bek od modré, tentokrát Blaťák. Dostatečný náskok domácích a skutečnost, že již za čtyřiadvacet hodin čekala oba týmy první odveta, poznamenala další průběh zápasu. Do dobrých šancí se sice dostal například Barinka či Hlinka s Jenáčkem, Vojtek však byl pozorný

Třineckou obranu vyzkoušeli domácí i při Martynkově vyloučení, ostřelování od modré však brankový výsledek nepřineslo. Nejblíže ke čtvrtému úspěchu měl ale Vlach, jenž tísněn nedokázal trefit odkrytou Vojtkovu svatyni.

Bez kapitánů

To již oba týmy hrály bez svých kapitánů. Zlínský Okál odstoupil ze hry po zásahu kotouče již v prvním dějství, Král jej následoval v polovině druhého dějství po střetu s jedním ze zlínských hráčů. Na hře Severomoravanů přesto bylo vidět, že chtějí vstřelit alespoň jeden čestný gól. Poté, co neuspěl Melenovský ani Jančařík, měli hosté velkou příležitost při více než minutové hře pěti proti třem.

Místo snížení ale opět inkasovali. Po chybě při rozehrávce na modré se řítil na Vojtka Blaťák, kterého podrazil Jančařík. Výsledkem bylo trestné střílení, při němž Hamrlík nezaváhal. Třinec se však nakonec branky dočkal a Martynek tak zkazil oslavenci Murínovi blížící se desáté čisté konto této sezony. Přesto však zlínští opět potvrdili výbornou hru v obraně - v domácím prostředí inkasovali v uplynulých deseti zápasech jen pětkrát.

Zlín - Třinec 4:1
Třetiny: 3:0, 0:0, 1:1. Branky a nahrávky: 5. Macholda (Tesařík, M. Hlinka), 7. Macholda (M. Hlinka), 10. Blaťák (Veselý, Leška), 49. Hamrlík z trest. střílení - 57. Martynek. Rozhodčí: Homola, Nečas - Bláha, Charvát. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5765. Stav série: 1:0.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček, od 11. navíc J. Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Okál, Vlach, Záhorovský, od 11. navíc Weissmann, M. Čech I, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Lakosil (7. Vojtek) - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kucharczyk, Martynek, Hašek - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek, od 11. navíc Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: P. Marek a Mach.