Třinci stačil k vítězství jediný gól

TŘINEC

Šedesát minut nestačilo hokejistům Zlína, aby ve třetím čtvrtfinálovém utkání překonali třineckého gólmana Vojtka. Ten vychytal jako druhý brankář v play-off čisté konto a společně se střelcem jediného gólu utkání Polanským pomohl domácím Ocelářům k vedení 2:1 v sérii.

Třinec začal aktivně, tlačil se do útoku, jenže nebezpečnější byly výpady hostů. Hned v 8. vteřině začal své představení gólman Vojtek, který vykopl pokus Veselého. I s dávkou štěstí pak kryl příležitosti Záhorovského, Barinky i Hlinky. Oceláři chtěli uspět nahozeními před Murína, puk několikrát poskakoval po brankovišti, ale vyjma akce Pletky moc šancí neměli.

"Byli jsme lepší, ale nedali jsme gól," potvrdil kouč Hamé Ernest Bokroš. "Drželi jsme hráče, abychom se nenechali strhnout hrou. Bylo důležité, že jsme nepustili Zlín do vedení," oddechl si trenér vítězů Pavel Marek.

Oba týmy stále střídaly čtyři útoky a právě řada mladíků zařídila Ocelářům vedení. Bordowski vybojoval puk pro Polanského, který nečekanou ranou pod vyrážečku nachytal Murína nepřipraveného. "Čtvrtá lajna odehrála zápas na stopadesát procent, byli výteční," usmíval se Marek.

Ve 28. min. se znovu ukázal Vojtek, který betonem zázračně vychytal nájezd Barinky. O chvíli později málem jásal Leškovu řadu bránící útok Třince, jenže Kropáčovo vybídnutí nasměroval Hašek z těsné blízkosti do brankáře Murína.

Klinickou smrt Hamé přežilo v úvodu třetí třetiny při šancích Kropáče a Zadiny. Oceláři se potili při zlínské přesilovce čtyř proti třem, ale kanonýra Balaštíka uhlídali. "Nedaří se hra našim útočníků, jsou jako zaseknutí. Bavíme se o tom, jenže není to znát," uvedl Bokroš. Hosty o nápor v závěru připravil Noskův faul, Hamé se nedostalo ani k power-play.

Třinec - Zlín 1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branka a nahrávky: 27. Polanský (Bordowski, Jančařík). Rozhodčí: Homola, Nečas - Český, Kostka. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Stav série: 2:1.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kropáč, Kucharczyk, Hašek - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Marek, Mach.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Hlinka, Jenáček - Karný, Vlach, Weissmann - Mokrejš (10. Kapusta), M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.