Vítkovice ve třetím utkání vyhnaly Břízu z branky

OSTRAVA

Až ve třetím čtvrtinále play-off dokázaly hokejové Vítkovice proměňovat vyložené šance a zaslouženě snížily stav série. Probuzení důrazných ostravských útočníků neustál brankář Sparty Bříza, který duel nedochytal, jeho protějšek Pinc naopak udržel čisté konto.

Už první třetina napověděla, že se bude nač dívat. Hrál se rychlý, kombinační hokej, ale domácí měli stálou převahu. I proto brzy získali vedení, protože obrana Pražanů si příliš hleděla Burgra a úplně volný Olesz po jeho přihrávce zblízka překonal Břízu. Hosté se většinou bránili, jedinou vážnou akcí se blýskl v oslabení Broš, jenže Pinc byl pozorný. Vítkovice byly nebezpečnější, v přesilovkách promarnil dvě slibné možnosti Turek.

Naprosto jednoznačný výsledek

Druhá třetina, to byl vítkovický koncert. Během deseti minut dali domácí víc gólů, než ve dvou utkáních v Praze, a všechny trefy stály za to. Irgl skóroval po vyšachování obrany, Olesz osvědčil důraz před brankou a Burger ztrestal chybu Břízy při rozehrávce. "Hráli jsme špatně, Vítkovice dobře, co víc k tomu říci," uvedl kouč Sparty Alois Hadamczik.

Pražané měli možnost snížit ve 26. min. paradoxně opět v oslabení, Marek však nenašel díru mezi Pincovými betony. Stejně dopadly šance hostujícího mužstva i ve třetím dějství. Brož domácího gólmana nepropálil zblízka v přesilovce, Marek nastřelil tyčku. "Výsledek je naprosto jednoznačný, ale v pondělí to může být jiný zápas," potvrdil Hadamczik.

Bříza nedochytal

Těsně před druhou pauzou blafákem marně na Břízu zkoušel vyzrát Burger, jenže elitní vítkovická formace se přesto dočkala v polovině třetího dějství, což se nelíbilo Břízovi, a tak si poprvé play-off v životě zachytal mladík Pöpperle. Závěr už byl v exhibičním duchu. "Jsem rád, že sérii vrátíme do Prahy. Potvrdili jsme, že doma jsme lepší," řekl Svozil.

Vítkovice - Sparta 5:0
Stav série 1:2
Branky: 5. a 28. Olesz, 23. Irgl, 33. Burger, 49. Krayzel, hlavní rozhodčí Kolísek, Šindler, vyloučení 8:10, navíc Kumstát - Výtisk oba 5 do konce utkání, bez využití, 5100 diváků, třetiny 1:0, 3:0, 1:0.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Kumstát, Rimmel - Míka, Burger, Krayzel - Olesz, Turek, Hubáček - Irgl, Štefanka, M. Tomášek.
Sparta: Bříza (49. Pöpperle) - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Šrek, Kuboš, Srdínko, od 21. Výtisk, Hanzlík - Kratěna, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Bartečko - od 21. Špilár, Šindel, Hromas.