Sparta se po nájezdech dostala do vedení

Lépe zvládnuté samostatné nájezdy posunuly hokejisty pražské Sparty do vedení 2:1 v semifinále play off extraligy nad Slavíí. Sparťané vyhráli ve střelecké loterii po 70 odehraných minutách 3:2; v zápase díky tomu 2:1. O vítězný gól se v šesté sérii postaral Petr Ton, jenž proměnil jeden nájezd i v úvodním sérii pěti hráčů.

Až samostatné nájezdy rozhodly třetí semifinálový duel pražských S. Díky Tonově pohotovosti v šesté sérii se po vyrovnané bitvě nakonec radovala Sparta. "Měli jsem hodně štěstí, ale zápas sám měl vynikající úroveň," říkal sparťanský asistent Kamil Konečný.

Defenzívu Slavie jako první provětral navrátilec do sestavy hostů Marek, ale Franěk byl ještě na místě. Velké chvíle prvního útoku Sparty v úvodní třetině však už za pět minut potvrdil Chabada, který do sítě bekhendem dorazil Tonovu ránu.

.:HVĚZDA ZÁPASU:
Petr Ton: Sparťanský rychlík nejprve přihrál na první gól zápasu Chabadovi a pak proměnil oba dva samostané nájezdy.

Hostitelům stačilo ke srovnání devadesát vteřin druhé třetiny, kdy si při hře čtyř proti čtyřem Novákovo nahození od modré před Břízou dokonale ztlumil kapitán Beránek a kolem ležícího gólmana prostrčil puk za čáru.

Postupem času se slávisté stále více začali tlačit do útoku, jenže Bříza skvělými zákroky odolával. Zlikvidoval samostatný nájezd Kopeckého po chybě L. Procházky, proti Beránkovi vytasil lapačku, aby vzápětí nepustil dorážky Supa s Hruškou. "Bohužel jsme zase neměli štěstí v koncovce," zalitoval asistent Slavie Jiří Kalous.

Vyrovnanou bitvu plnou střetů mohl půl minuty před koncem základní hrací doby rozhodnout Broš, ale po průniku napálil puk do Fraňka.V prodloužení se při vyloučení Nováka třikrát zaskvěl domácí brankář, na opačné straně se po ráně Kadlece dokonce kontrolovalo video, ale záznam neprokázal, že Břízou vyražený puk zapadl po horní tyčku.

Při penaltách tři dvojice střelců selhali, ale pak na Klepišův blafák reagoval skvěle Ton a po Kadlecově trefě se nemýlil ani Ujčík. V šesté sérii podruhé skóroval Ton a Beránek už nenašel odpověď.

Slavia - Sparta 1:2 po SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Beránek (J. Novák) - 12. Chabada (Ton), rozhodující samostatný nájezd Ton. Rozhodčí: Bolina, Turčan - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:10. Bez využití. Diváci: 5000.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, D. Pojkar, J. Novák, Graňák, Kolařík, Kučera, Houdek - D. Hruška, Beránek, Sup - Klepiš, P. Martinec, Antoš - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan, Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Sparta Praha: Bříza - L. Procházka, Řezníček, Výtisk, Šrek, Jan Hanzlík, Srdínko - Ton, Marek, Chabada - Špilár, Broš, Bartečko - Kratěna, Šindel, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Dragoun. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Stav série: 1:2. Další zápas: 22. března