Jihlava vstoupila do extraligy výhrou nad Litvínovem

JIHLAVA

V dramatickém zápase s Litvínovem se poprvé po pěti letech představila v nejvyšší hokejové soutěži Dukla Jihlava. O povedeném vstupu Jihlavy do extraligy rozhodl hned v první minutě Ladislav Rytnauer. Ten se po přihrávce Bakuse trefil v 21. vteřině zápasu.

Dukla zmrazila soupeře už po necelé půlminutě: Bakus vysunul Rytnauera, který přesnou trefou k tyči otevřel skóre. Favorizovaný Litvínov s pěti posilami z NHL v sestavě mohl odpovědět ve čtvrté minutě, jenže akci trojice Kroupa, Kubinčák, Balázs zastavil na brankové čáře Kuchyňa.

Blízko vyrovnaní byl i v polovině úvodní třetiny Reichel, jenž se objevil zcela sám před Suchanem, s jeho střelou si však domácí gólman poradil. Dukla nechtěla zůstat pozadu a Rytnauer v 15. minutě Jarinu řádně protáhl.

Na hře se podepsaly fauly

Jihlava začala s chutí také po přestávce a Bakus hned znovu vyzkoušel Jarinovu pozornost. Hosté se osmělili v 22. minutě v přesilové hře, kdy Reichlova formace domácím zle zatápěla, ale zůstalo jen u šancí.

Další minuty pak přinesly příležitosti na obou stranách. Jihlavskou obranu zaměstnával především agilní Kůrka, litvínovského gólmana postupně ohrozili Hlouch, Mareš a Altrichter. Přesně v polovině zápasu mohl zvýšit náskok Dukly v početní převaze Bakus, ale jeho střelu pozorný Jarina zlikvidoval.

Obrovská šance přidat druhý gól se Jihlavě nabídla v 38. minutě. Hostující Trávníček v oslabení úmyslně posunul branku a nabídl domácím více než půldruhaminutovou početní převahu pěti proti třem. Dukla se však zmohla jen na několik nepříliš nebezpečných střel od modré čáry.

Drama do poslední minuty

Podobný obrázek nabídl i úvod třetí třetiny, kdy Jihlava nevyužila další z řady přesilovek. Postupem času si však vytvořil převahu Litvínov, naopak domácí začali spoléhat především na rychlé protiútoky. Změnu skóre ovšem nepřinesly šance hostujících hráčů Brandy, Havla ani Kubinčáka, na druhé straně dopadla neúspěšně i snaha domácí dvojice Padělek, Bakus.

Dukle nepomohla navýšit hubený náskok ani další početní převaha, v níž byl nejblíže úspěchu Jantovský. Domácí však jeho neproměněná příležitost mrzet nemusela, protože Litvínovu už nepomohlo k vyrovnání stažení sestavy na tři formace ani závěrečná více než minutu trvající hra bez brankáře.

Dukla Jihlava - Litvínov 1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Branka: 1. Rytnauer (Bakus). Rozhodčí: Husička - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:8, navíc Balázs 10 min. bez využití.Diváci: 3228.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Zajac, Punčochář, Malena, Kuchyňa, Buzek, Devečka, Dobrovolný - Padělek, Bakus, Rytnauer - Hlouch, Vala, Jantovský - Čachotský, Mareš, Altrichter - V. Polák, Marián Havel, Verčík. Trenéři: Fiala, Vlk.
Litvínov: Jarina - Škoula, Šlégr, Skuhrovec, Kroupa, Bombic, Klobouček, Poživil, Ťupa - Kůrka, Reichel, Ručinský - Trávníček, Kubinčák, Balázs - Gombár, Branda, Hübl - L. Havel, Říha, Sklenička. Trenér: Beránek.