Hnilička vyhrál brankářský souboj s Čechmánkem

LIBEREC

Liberečtí hokejisté porazili Vsetín 1:0 gólem, který padl deset vteřin před koncem prodloužení. Až do té chvíle to vypadalo, že se bývalí spoluhráči na brankářském postu týmu Los Angeles Kings domácí Milan Hnilička a vsetínský Roman Čechmánek postarají o to, že vyprodaný stadion branku neuvidí.

Oba týmy začaly opatrně a první střelu na branku vyslal až v 9. minutě vsetínský Selingr. Brankář Hnilička byl na místě. V 10. minutě začal hrát Vsetín přesilovku pěti proti třem, která trvala jeden a půl minuty, ale liberečtí hráči nepustili hosty do vážnější šance. V závěru první třetiny se naopak musel po střelách Krsteva a Rataje dvakrát vyznamenat brankář Vsetína Čechmánek.

Po přestávce domácí Čermák vystihl rozehrávku soupeře a jel sám na Čechmánka, ale obránce Vsetína Hrabal si pomohl hákováním a byl vyloučen. Ve 26. minutě si domácí Nedorost vytvořil dobrou střeleckou pozici, avšak vsetínského hrajícího manažera znovu nepřekonal. Dvě minuty před koncem druhé třetiny pak hrál Liberec přesilovku a po Vrbatově střílené přihrávce před branku si dal Jaškin málem vlastní gól, Čechmánek však stačil zareagovat.

Největší šance normální hrací doby se zrodila ve 46. minutě, ale Vrbata trefil pouze tyč. Na druhé straně se ocitl sám před Hniličkou Brabenec, ale domácí gólman si s jeho střelou poradil. Hnilička dobře zasáhl i po střele Gengela v 54. minutě při velkém závaru před svou brankou.

Festival šancí pokračoval, Čechmánek zazářil po nebezpečné akci Čermáka a Rataje a v 57. minutě musel být zase pozorný Hnilička při nenápadných ale nebezpečných ránách Pavliše a Selingra. Minutu a čtyři vteřiny před koncem normální hrací doby liberecký kapitán Novák pádil k brance hostů, Kowalczyk ho zastavil držením a Liberec hrál přesilovku. Tu však nevyužil ani ve třetí třetině, ani v následném prodloužení.

V něm však byli liberečtí aktivnější, velkou šanci měl v 63. minutě Vrbata, který však opět Čechmánka nepřekonal. Jediný gól zápasu tak padl až v čase 64:50, kdy si Vaic najel na přihrávku Podkonického a zavěsil.

Karel Dvořák (Liberec): "Vsetín perfektně bránil a těžko jsme se prosazovali. Navíc tam byl vynikající gólman. Štěstí se nakonec přiklonilo k nám. Musím poděkovat svému týmu za bojovnost a nasazení."

Jan Neliba (Vsetín): "I když v utkání nepadl gól v normální hrací době, mohli být diváci s jeho úrovní spokojeni. Hokej byl zdravý, hrálo se s nasazením a hodně předvedli výborní gólmani. Bod z Liberce bereme, je to úspěch. I když s gólem v prodloužení, který jsme inkasovali, samozřejmě spokojeni nejsme."

Liberec - Vsetín 1:0P (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka a nahrávka: 65. Vaic (Podkonický). Rozhodčí: Smeták - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 5000 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Holub, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost. Trenéři: Paleček, K. Dvořák a Kapoun.
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Vašut - Zadina, Vlach, Kovář - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, R. Hruška, Gengel. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.