Stümpel zajistil Slavii výhru vteřinu před koncem

Branka Jozefa Stümpela vteřinu před koncem prodloužení zajistila hokejistům pražské Slavie dvoubodovou výhru 3:2 nad Třincem. Hosté se i tak dočkali premiérového zisku v letošní sezóně a opustili poslední místo tabulky. Třinečtí se v Praze představili opět bez útočníka Brendla, poprvé se naopak představil slovenský bek Branislav Mezei, naposledy hráč Floridy.

Domácí se dostali rychle do vedení. Na Jarošově brance ve třetí minutě měl však svou vinu i gólman Lakosil. Třinečtí v Sazka Areně navíc ani nenaplňovali pověst útočně laděného mužstva. Brankáře Fraňka vystrašil pouze v osmé minutě Hašek, jehož střela skončila na boční tyčce. Mnohem častěji se hrálo před Lakosilem.

Hruška, Sup ani Antoš své šance neproměnili, ale tři vteřiny po příležitosti slávistického kapitána se domácí fanoušci přece jen dočkali. Po Antošově vyhraném buly se trefil přesně Vašíček. Zdramatizovat duel mohl Hašek, ale ani svůj druhý souboj s Fraňkem nevyhrál. Obdobně si vedl na druhé straně opět aktivní Vašíček, jenž se pokoušel na Lakosila také vyzrát hned několikrát. V polovině zápasu Oceláři trochu přidali, ale více než několik závarů ve slávistickém obranném pásmu z toho nebylo. Průměrný, či spíše podprůměrný, zápas výrazněji nezkvalitnili ani domácí, kteří v klidu kontrolovali jeho průběh.

Jejich snížená aktivita se jim ale vymstila. Jarošovu chybu v rozehrávce dokonce při domácí přesilovce totiž potrestal Melenovský a o dvě minuty později vyrovnal přesně mířenou střelou pod horní tyčku Skořepa. Zápas tak rychle získal nový náboj. Přes zlepšený výkon obou celků a několik šancí na obou stranách ale nakonec došlo na prodloužení.

I v něm to dlouho vypadala na výsledkový smír. V samotném závěru pětiminutového nastaveného času však našel Novák volného Stümpela a útočník Los Angeles v čase 54:59 zajistil Slavii výhru za dva body.

Jiří Kalous (Slavia Praha): "V úvodu zápasu jsme měli jasně navrch, o čemž svědčí i poměr střel 17:5. Škoda, že jsme ale poté polevili, dovolili soupeři dostat se do zápasu a ztratili jsme body. Se štěstím jsme poté v prodloužení získali alespoň jeden zpět a trochu to dohnali. Klukům musím ale poděkovat za bojovnost."

Pavel Marek (Třinec): "My jsme dnes samozřejmě šťastní za bod. V minulých zápasech se nám hodně nedařilo a hra nám nešla. Dnes to s námi taky v úvodu nevypadalo dobře, Slavia nás přehrávala. Ale postupně jsme se zlepšovali a myslím si, že ve třetí třetině jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Doufáme, že nyní bude naše hra lepší. Musím tým pochválit za to, že se za stavu 2:0 dokázal vzchopit. Mezeie jsem získali do týmu na poslední chvíli. Dnes přijel z Nitry a jel rovnou na zápas. Ani s námi netrénoval. S jeho výkonem jsem ale spokojen a určitě, až se rozehraje, bude ještě lepší."

Slavia Praha - Třinec 3:2P (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Jaroš (R. Dlouhý, Graňák), 20. Vašíček (Antoš), 65. Stümpel (J. Novák) - 45. Melenovský (Peterek), 48. Skořepa (Peterek). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4661.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák, F. Kučera - Pálffy, Stümpel, Sup - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Duda, Krátoška, Sobotka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Třinec: Lakosil - Hunkes, Malinský, Podhradský, Mezei, M. Rozsíval, Čakajík - Janků, R. Král, J. Hašek - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Bonk, Peterek - Bordowski, Polanský, Pletka. Trenéři: P. Marek a Mach.