Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágr: Chřipku jsem přemáhal pohybem

25. září 2004 14:05 - PRAHA

Jaromír Jágr se v sobotu v dresu Kladna po deseti letech znovu představí domácím fanouškům. Hokejista New York Rangers, který hraje doma díky výluce v NHL, má však před utkáním se Znojmem zdravotní trable. O tom, jak léčil chřipku, a jak se těší na kladenské publikum, vykládá Jágr v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V úterý jste za Kladno absolvoval první zápas takřka po 10 letech v Třinci. V sobotu vás čeká obnovená premiéra před domácím publikem proti Znojmu. Jak se těšíte?
Sice jsem v Kladně odehrál dvě exhibiční utkání s Jágr týmem, ale to není mistrák. Žádnou nervozitu necítím. Jen škoda, že je to v televizi, asi přijde méně lidí. Moc bych si přál, aby bylo plno. My tu diváckou podporu potřebujeme.

Když jste za Kladno hrál při předchozí stávce NHL, mohli jste se všude cítit jako doma. Lidé vám aplaudovali při každé akci. I v úterý v Třinci vás často odměnili potleskem.
Tehdy před lety to bylo vynikající. Skoro všude jsme se cítili jak před svými fanoušky. Věřím, že když budeme vyhrávat, budou i letos lidé chodit. Na druhou stranu, když se nedaří, je lepší hrát venku. Očekávání bude veliké. Ale já jsem z New Yorku zvyklý, že bučí už když před zápasem čtou sestavu. My hrajeme hned v neděli se Slávií, tak budeme mít případně brzy možnost na opravu.

Začátek soutěže jste nestihl kvůli problémům s břišním svalem. Už jste v pořádku?
Ano, ale trápí mě chřipka. V úterý jsem před zápasem v Třinci na hotelu usnul u otevřeného okna a už cestou domů jsem cítil, že na mě něco leze. Ve středu jsem měl horečky. Pomohlo mi, že máme o den volna víc. Při pátečním tréninku mi tuhly nohy, tělo je unavené po chřipce.

Jak se během tak krátké doby léčíte?
Pohybem. Ve čtvrtek jsem jezdil na kole a snažil se vypotit. V pátek odpoledne to asi zopakuji. Věřím, že viry lépe zlikviduji pohybem, než když budu jen ležet. Jsem zvědavý, jak tři zápasy ve čtyřech dnech zvládnu. Bylo by fajn, kdybychom zápas se Znojmem rychle rozhodli a já si třeba mohl v poslední třetině odpočinout.

Pomáhá vám k navození patřičné pohody atmosféra v kladenské kabině?
Člověk potřebuje k optimální herní pohodě uvolněnější náladu. Ve Washingtonu to bylo tvrdé, nebyla tam taková legrace, tolik humoru. V New Yorku to bylo naopak, někdy možná až nad patřičný rámec. V Kladně samozřejmě není takový tlak, což se na všem odráží.

Vy osobně jste ale ve městě bezpochyby vystaven velké pozornosti?
Já v Kladně vlastně jenom trénuji a přebývám. Do města se moc nedostanu. Když chci někam vyrazit, tak mířím do Prahy.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..