Mistr zdolal Oceláře v přesilovkách

ZLÍN

Dvěma brankami v přesilových hrách zlomili hokejisté Hamé Zlín odpor Třince, který porazili na domácím ledě 3:1. Přestože Oceláři otevřeli skóre zápasu, úřadující český mistr zásluhou Martina Hamrlíka a Petra Čajánka dvakrát využil početní výhodu, otočil stav a vítězství jistil v závěru trefou Petra Lešky.

Na první šanci čekali diváci až do sedmé minuty. Jenže ani nadvakrát Čech, ani hostující Král gól nedali, i když kapitán Třince alespoň rozvlnil síť - ovšem jen boční. Brankáři měli dost práce i nadále. Lakosil rozesmutnil Barinku a Záhorovského, také Murín se činil. Zejména při další šanci Krále, který málem potrestal chybu obránce Blaťáka.

Druhou třetinu zahájil pěknou ranou Balaštík, ale i s tím si Lakosil poradil. Nevyzrál na něj ani tečující Čech, a podle pořekadla nedáš-dostaneš se radovali Oceláři. Bekhendovou nahrávku Janků proměnil Skořepa. Zlín se pak mohutně hnal za vyrovnáním a dočkal se po střele Martina Hamrlíka. To seděl za katrem Bonk.

Zlínští mohli jít i do vedení, jenže dál naráželi na bezchybného Lakosila. A tak si museli počkat na další přesilovku. Faul Melenovského na Kristka ztrestal Čajánek, který zaznamenal první branku v právě probíhajícím ročníku. Třinec již při vší snaze nedokázal odpovědět a jakýkoliv vývoz bodů definitivně zapověděl Leška.

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 32. M. Hamrlík (Leška), 42. Čajánek (R. Hamrlík), 57. Leška (R. Hamrlík) - 28. Skořepa (Janků, Pavelek). Rozhodčí: Nečas - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc R. Král (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5029.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, R. Hamrlík, Tesařík, D. Nosek, Galvas - Balaštík, Leška, M. Erat - M. Okál, Čajánek, Kristek - Barinka, Martin Čech I, Kováčik - Záhorovský, Mokrejš, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Lakosil - Hunkes, J. Malinský, Čakajík, Chvátal, Mezei, Podhradský, od 21. navíc M. Rozsíval, Všetečka - Melenovský, Bonk, Peterek - Polanský, J. Hašek, Bordowski - Martynek, R. Král, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek. Trenéři: Marek a Mach.