Litvínov srazil Valachy ve třetím dějství

LITVÍNOV

Trpělivost, spolehlivý výkon brankáře Jariny a především střelecká pohotovost ve třetím dějství dovedly hokejisty Litvínova v utkání 8. kola extraligy k tříbodovému zisku nad Vsetínem. Ten si připsal už pátou porážku v řadě.

Úvodních deset minut se soupeři oťukávali. Poté domácí ožili, ale několik závarů před hostující brankou nezužitkovali. V prostřední části promarnili Vsetínští dvě početní výhody, navíc Pavliš neproměnil samostatný nájezd.

Teprve třetí třetina přinesla ze strany Severočechů zlepšený pohyb i důraz. Vyjádřením aktivity byl vedoucí gól V. Hübla, který se po chybě Kowalczyka neukvapil a poslal puk přesně pod horní tyčku Čechmánkovy branky. Záhy Litvínov předvedl ukázkovou přesilovku pěti proti třem, když souhru elitní Reichlovy formace bravurně završil Ručinský.

V pokračující početní výhodě o jednoho hráče pak ukončil skvělou osmiminutovku domácích třetí brankou Poživil. Po čtvrtém inkasovaném gólu z hole obránce Kroupy přepustil Čechmánek svoje místo Masnému.

Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Důležité bylo, že jsme v prvních dvou třetinách uhájili při několika soupeřových šancích čisté konto. Pak nás nastartoval vydařený začátek třetí části, který rozhodl."

Jan Neliba, trenér Vsetína: "V solidně rozehraném zápase jsme nakonec doplatili na nekoncentrovanost a hrubé chyby, pro což nemám omluvu."

Litvínov - Vsetín 4:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 4:0. Branky a nahrávky: 41. V. Hübl, 47. Ručinský (Balázs, Škoula), 48. Poživil (Branda), 55. Kroupa (V. Hübl). Rozhodčí: Minář - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. Diváci: 6015.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, L. Řezníček, Hranáč - Balázs, Reichel, Ručinský - L. Havel, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - Říha, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Vsetín: Čechmánek (55. Masný) - Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Gřegořek, Klesla, Němec, Vašut - Brabenec, Pavliš, Selingr - Zadina, Vlach, Pištek - Vak, Stantien, Radivojevič - Dubec, R. Hruška, Kovář. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.