Vsetín prohrál i šestý zápas v řadě

PLZEŇ

Dva góly Jaroslava Kracíka pomohli hokejistům Plzně k vítězství nad Vsetínem. Západočeši si výhrou 4:1 spravili chuť po sobotní porážce v televizním utkání se Spartou a ukončili také třízápasové čekání na výhru. Vsetín naopak podobnou sérii protáhl, prohrál již šestý zápas v řadě.

Na hře domácích bylo od úvodního vhazování znát, že chtějí konečně po dvou prohrách před vlastním publikem za sebou zvítězit, a tak hosty sevřeli v jejich obranné třetině. Poprvé se prosadili v páté minutě, kdy si zpoza branky najel Kracík a poslal kotouč do sítě.

Domácí byli nadále aktivnější a byli odměněni i brankou druhou, kterou vstřelil Kraft. Čechmánka překonal překvapivou rychlou střelou zápěstí. V 15. minutě získali Valaši výhodu přesilové hry a Klesla ji přesnou střelou z mezikruží dokázal využít a rázem domácí vedli jen o jednu branku.

V druhé třetině měl tři gólové šance aktivní Michal Straka, ale všechny mu zmařil pozorný Čechmánek. Ve druhé desetiminutovce druhé části začali Valaši domácí jasně přehrávat. Do vážnější šance se však nedostali, a tak skončila druhá dvacetiminutovka bez branek.

Začátek třetí třetiny přinesl nervózní hokej, oba týmy zkazily mnoho přihrávek, přesto Plzeň přidala uklidňující třetí gól. Mrázkovu střelu dorazil pohotově za záda bezmocného Čechmánka osamocený Kracík. Vsetín po třetí obdržené brance získal výhodu dvou přesilových her v krátkém časovém sledu, ani jednu však využít nedokázal.

Minutu před koncem se hosté odhodlali k power play. Výsledkem byl ovšem pouze čtvrtý gól v jejich síti, když opuštěnou branku trefil Matějovský.

Plzeň - Vsetín 4:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0. Branky a nahrávky: 5. Kracík (D. Pospíšil), 8. Kraft (Šaffer, Jindřich), 43. Kracík (F. Mrázek), 60. Matějovský - 15. Klesla (Brabenec). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:5, navíc Radivojevič (Vsetín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4799.
Plzeň: Pejchar - Jindřich, Trnka, Výtisk, Špaček, Nedoma (30. Cartelli), M. Výborný - Adamský, J. Straka, D. Pospíšil - Michal Straka, Martin Straka, Důras - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Šaffer, Kraft, M. Polák. Trenéři: Přerost, Kučera.
Vsetín: Čechmánek (53. Masný) - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec - Brabenec, Vlach, Selingr - Zadina, Vak, Pištek - Radivojevič, Pavliš, Stantien - Kovář, R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.