Jihlavská Dukla rozstřílela Kladno

JIHLAVA

Hokejisté Kladna se nestačili v 15. kole extraligy na ledě jihlavské Dukly divit. Středočeši nedokázali najít recept na gólmana Hronka, jehož nepřekonal ani pečlivě střežený Jágr, a celek z Vysočiny pod vedením útočníka Kaděry, který při své premiéře za Jihlavu zaznamenal dva góly, rozstřílel Kladno 5:0.

Hokejisté z Jihlavy mají důvod k radosti: v 15. kole extraligy porazili favorizované Kladno vysoko 5:0.

Vyprodaný stadión jásal už po dvou a půl minutách, když Kaděra hned při svém prvním pobytu na ledě zužitkoval Padělkovu přihrávku od zadního mantinelu ve vedoucí gól. Hronek pak vychytal dvakrát Jágra a Kladenští se neprosadili ani při téměř čtyřminutové přesilovce.

Také nástup do druhé třetiny vyšel lépe Dukle. Po závaru před hostující brankou se nepodařilo gólmanovi Kopřivovi přikrýt puk a obránce Devečka ho zblízka překonal.

Chvíli na to se na druhé straně kluziště ocitl před Hronkem ve stoprocentní šanci Procházka, avšak jihlavský brankář prokázal skvělý reflex. Od té chvíle si Kladno vynutilo převahu, ale Čech putoval za faul na Bakuse na trestnou lavici a znovu Devečka od modré čáry zvýšil.

Hosté se i v poslední dvacetiminutovce neustále tlačili před Hronka, ovšem Dukle stačila další přesilovka k definitivnímu potvrzení tříbodového zisku.

Petr Vlk, trenér Jihlavy: "Náš ukázněný a kolektivní výkon vedl k zaslouženému vítězství. Konečně se nám dařilo proměňovat šance."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Vyhořeli jsme v obraně i v útoku. Dukla nám udělila lekci z produktivity."

Dukla Jihlava - Kladno 5:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 3. Kaděra (A. Padělek), 27. Devečka (Kaděra, Čachotský), 38. Devečka (A. Padělek, Vala), 50. Kaděra (Bakus, Vostřák), 54. Rytnauer (V. Polák). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7300.
Jihlava: Hronek - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Kuchyňa, Zajac - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Mareš, P. Altrichter, Šmarda - Kaděra, A. Padělek, Čachotský - Jantovský, Vala, V. Polák. Trenéři: Vlk a Fiala.
Kladno: Kopřiva - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, P. Kasík, Zeman, Špelda, Jelínek - Jágr, Patera, Martin Procházka - Kalla, Gardoň, Martin Frolík - Kysela, Zajíc, Horna - V. Bílek, Michal Havel, Klimt. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.