Slavia - Litvínov 6:2Ani Šlégrův návrat nepomohl. Slavia smetla Litvínov a vede skupinu o udržení

Ani senzační návrat poslance Jiřího Šlégra zpátky na extraligový led Litvínovu nepomohl. Slavia Severočechy i s hvězdným veteránem porazila v sedmém kole play-out 6:2. Díky vítězství nad týmem, s nímž v tomto ročníku šestkrát prohrála, se Slavia se 79 body posunula do čela tabulky o udržení o dva body před Karlovy Vary, které doma podlehly Mladé Boleslavi 1:2. Středočeši tak odsunuli na poslední příčku právě Litvínov.

Marek Tomica ze Slavie dává gól brankáři Litvínova Petru Fraňkovi.

Slávisté byli v Edenu, kam dorazilo 3429 diváků, od začátku lepším týmem a do utkání měli razantní nástup. Už po devíti minutách vedli 3:0, když se postupně trefili Tomica, Jaškin a Dušek.  Litvínovští ještě v první třetině zastavili nástup domácích díky kontaktnímu gólu Kubinčáka.

Když v polovině zápasu ranou z pravé strany snížil na 2:3 Juraj Majdan, zdálo se, že ze zápasu bude ještě drama.  Hosté sice v prostřední části vyrovnali hru, ale Slavia se v ní znovu dostala do dvou brankového náskoku po trefě Petra Kadlece. Rozhodující ránu pak zasadil Severočechům  Michal Vondrka, na 6:2 v závěru upravil Hertl.

Karlovy Vary měly před pátečními zápasy ze skupiny o udržení nejlepší výchozí pozici, jenže doma nedokázaly porazit poslední Mladou Boleslav. V neatraktivním duelu se domácí střelecky prosadili až v 58. minutě zásluhou Petra Gřegořka. To bylo ale v době, kdy po brankách Balaštíka a Bahenského prohrávali už o dva góly. A porážku nakonec neodvrátili ani při závěrečné power play.

Skupina o konečné umístění: sedmé zápasy
Karlovy Vary - Mladá Boleslav 1:2on-line
Branky: 58. Gřegořek - 38. Balaštík, 45. Bahenský
Slavia - Litvínov 6:2on-line
Branky: 4.Tomica, 9. Jaškin, 9. Dušek, 35. Kadlec, 45. Vondrka, 59. Hertl  - 13. Kubinčák , 29. Majdan