Ve Vítkovicích žádali Svozilovu hlavu

OSTRAVA

Vítkovice čekají už pět utkání na výhru. V duelu, kdy padaly góly výhradně v přesilových situacích, inkasovaly vyrovnávací gól až při plzeňské power-play. V prodloužení se skóre nezměnilo, i když domácí hráli dvě přesilovky, a tribuny si žádaly hlavu kouče Svozila.

V zajímavé první části se víc potil Duba, v přesilovce jej propálil Burger, ovšem když pak chytil plzeňský gólman i velikou šanci Hubáčkovi, jako by vlil Západočechům krev do žil. Prusek se s nejlepším zákrokem vytasil při dorážce Michala Straky. Ve druhé třetině po faulu na Krayzla neproměnil Burger samostatný nájezd, za což domácí pykali.

Přesilovku pěti proti třem, když byli na ledě mezi plzeňskými střelci i všichni tři Strakové, ukončil vlastencem Rimmel. Jenže na začátku třetího dějství další podobnou možnost v trvání 63 s hosté propásli a potrestal je za to Vůjtek. Nedoma pak trefil jen tyčku, ale při risku Plzně trestuhodně nevyhodil puk Krayzel a Trnkovo nahození Prusek neviděl.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Doma neumíme tvořit hru. Kluci se snažili, ale znovu jsme nevyužili šance."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Venku se nám daří. Znovu se vyplatilo čekání na chyby a v závěru nám přálo taky štěstí."

Vítkovice - Plzeň 2:2PP (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Burger (Philipp, D. Moravec), 47. Vůjtek (Turek) - 30. Kraft, 59. Trnka (J. Straka). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Philipp - Výtisk 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4373.
Vítkovice: Prusek - Kubina, Philipp, Seman, Hudec, Pavel Kumstát, Malík, Rimmel - D. Moravec, Burger, L. Krayzel - Vůjtek, Šimíček, Hubáček - Hulva, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Turek, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, M. Výborný, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - F. Mrázek, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost a J. Kučera.