Rubriky:

Tipsport extraliga

APK má na stole nabídku na 875 miliónů za pět let marketingových práv k extralize

26. dubna 2012 12:25 - Praha

Hokejový svaz přebírající od června řízení extraligy neupírá Asociaci profesionálních klubů marketingová práva, a tak má páteční valná hromada APK vybrat nového partnera, který tuto oblast bude od sezóny 2013/14 spravovat.

 

Jan Handrejch, Právo

Nabídek se zřejmě sejde na stole několik, ale podle zjištění Práva a webu Sport.cz tu nejatraktivnější předkládá na základě vypsaného nabídkového řízení společnost Goram ve spolupráci s Pragosportem. Jejich nabídka za dočasné postoupení marketingových práv na extraligu má být v celkové výši 875 miliónů korun za pětileté trvání smlouvy.

Hned v první sezóně má marketingový partner poskytnout finanční plnění ve prospěch APK ve výši 130 miliónů a dalších minimálně třicet miliónů zaplatit za propagaci extraligy a jejích partnerů. V dalších letech se finanční plnění vůči APK bude přiměřeně zvedat až na 160 miliónů za sezónu 2017/18, přičemž podmínkou je udržení současné právní i sportovně technické situace extraligy.

Goram nabízí i záruky běžné v rámci evropského sportovního marketingu a slibuje už do 60 dnů od podpisu smlouvy složit na účet APK jistinu ve výši pěti miliónů korun. Do smlouvy je připraven zapracovat i odstavec o sankci v případě nedodržení platební kázně, kde má poskytovatel marketingových práv (tedy APK) právo odstoupit od smlouvy.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..