Liberec si z Jihlavy odvezl jen remízu

JIHLAVA

Favorizovaní hosté z Liberce sice v první třetině utkání 17. kola hokejové extraligy soupeře přitlačili, ale úpornou jihlavskou obranu v čele se znovu výborným brankářem Hronkem nepřekonali.

Po přestávce šla úroveň hry nahoru. Jihlava nejprve promarnila téměř minutu trvající přesilovku pěti proti třem, ale ve 28. minutě po obléhání liberecké branky protlačil puk za Faltova záda Vostřák. Domácí pak soupeře přehřávali, ovšem zvýšení skóre se nedočkali.

Závěrečná část se hrála dlouho v režii Liberce. Vrbata brzy vyrovnal a sám měl i další dvě výborné šance, příležitost Nedorosta zneškodnil Hronek. V 58. minutě poslal hosty do vedení Moravec, ale domácí si osm vteřin před koncem třetí vteřiny si díky trefě Čachotského při hře šesti na čtyři dokázali vynutit prodloužení. V něm měli šance obě mužstva, ale brankáři už nekapitulovali.

Petr Vlk, asistent trenéra Jihlavy: "Do utkání jsme zase vstoupili s respektem, ale nakonec jsme samozřejmě spokojeni s bodem."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Ve dvou třetinách nás domácí předčili v bojovnosti a nasazení. Remíza je asi zasloužená."

Jihlava - Liberec 2:2, po prodloužení
Branky: 28. Vostřák, 60. Čachotský - 42. Vrbata, 58. Moravec, hlavní rozhodčí Rejthar, vyloučení 6:9, navíc Jiruš (L) 10 min. využití 1:0, 3340 diváků, třetiny 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0.