Lašák podržel Pardubice

PARDUBICE

Duel sousedů v tabulce lépe vyšel Pardubicím především díky využití hrubek Vítkovic. V klíčových momentech utkání 17. kola hokejové extraligy podržel Pardubice spolehlivý Lašák, hosté i nadále pokračují v černé sérii sedmi zápasů bez vítězství.

Opatrný úvod zlomil v oslabení napadající Průcha, který vytěžil pro Divíška úvodní gól. Východočeši ožili, opanovali led a mohli zvýšit své vedení, když šance Pácala a Bulise volaly po gólu.

Hosté byli blízko vyrovnání v 17. minutě, tísněný Moravec však blafák nedotáhl a ani Burger po samostatné akci neskóroval, na brankové čáře hasil Lubina. Vzápětí přišel trest a Hejduk zvyšoval nad vyrážečku Pince. Vítkovice se dál tlačily do ofenzívy, ale střelci byli žalostní.

Pardubice první přesilovkou v 33. minutě zvýšily na tříbrankový rozdíl. Hosté se pak dočkali snížení, po nastřelované přihrávce tečoval Vůjtek za Lašákova záda. V závěrečné třetině se hosté pokoušeli o marné vyrovnání, vítr z plachet jim sebral Pácal a vítězství Pardubic dovršil v pohodě hrající Mikeska.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Zasloužené vítězství, při kterém jsme měli zápas pod kontrolou. Maximálně spokojeni jsme s přístupem hráčů v první a poslední třetině, v klíčových momentech nás podržel gólman Lašák."

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Špatně se mi to hodnotí, nedáváme góly jako v předešlých zápasech, pouze ve druhé třetině jsme hráli to, co jsme chtěli, náš problém je koncovka."

Pardubice - Vítkovice 5:1
Branky: 33. a 56. Mikeska, 13. Divíšek, 24. Hejduk, 52. Pácal - 37. Vůjtek, hlavní rozhodčí Kubeš, vyloučení 2:2, využití 1:0, oslabení 1:0, 8288 diváků, třetiny 1:0, 2:1, 2:0.