Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Komety zahájili přípravu bez několika opor

14. května 2012 14:27 - Brno

Zatím bez několika opor zahájili hokejisté stříbrného týmu extraligy Komety Brno letní přípravu. Chyběli Tomáš Žižka a Jakub Svoboda, kteří si prodloužili sezónu v reprezentaci. Slovenský útočník Róbert Petrovický má ve smlouvě, že podle svých zvyklostí v létě trénuje individuálně. Do přípravy se teprve zapojí Tomáš Divíšek, další útočník Jaroslav Svoboda ještě jedná s vedením o smlouvě.

 

Igor Šefr, ČTK

Trenér Zdeněk Venera se snaží dostat z hlav hráčů myšlenky na úspěšnou uplynulou sezónu. "Musíme myslet na nadcházející ročník, který bude hodně těžký," řekl. Už před týdnem začal trénovat jen s malou skupinkou mladých hráčů. Na stadiónu Moravské Slavie kromě běhání si dnes dopoledne hokejisté zahráli fotbálek, odpoledne je čekala další fáze.

"Nejdeme do tréninků hned zostra," uvedl Venera. Pod taktovkou kondiční trenérky Hany Bubníkové se připravovali útočníci Roman Erat, Jakub Koreis a Radek Dlouhý, který ještě doléčuje poraněné koleno. Z nových posil už byli na tréninku brankář Martin Falter a útočník Jan Hruška.

Z marodů z konce sezóny se už zapojili do plného tréninku Miroslav Holec a po zlomenině žeber i Tomáš Svoboda, jehož hostování se po sezóně změnilo v přestup. "Nabídku ze zahraničí bych zvažoval, ale v rámci extraligy jsem o žádném jiném týmu neuvažoval," řekl Svoboda.

Bičánka čeká jubilejní sezóna

Na jubilejní dvacátou sezónu se připravuje kapitán týmu Radim Bičánek. "Byl jsem dnes na tréninku asi jediný z hráčů nad třicet let. Kdybych si dal delší pauzu, tak bych se do toho těžko dostával. Potřebuji dostat do těla sílu a kondici," uvedl sedmatřicetiletý hráč, podle kterého byly tři týdny volna po sezóně ideální. K rozhodnutí pokračovat v Brně dospěl ještě před play off. "Když jsme se dostali do desítky a ze strany vedení byl o moje služby zájem, tak jsem chtěl pokračovat. V Kometě se utvořila super parta. V mém věku je už všechno o týmovém úspěchu," řekl Bičánek.

Po třech týdnech suché přípravy v Brně odletí hokejisté 2. června k týdenní přípravě do Turecka. Po dalších třech týdnech suchého tréninku v Brně je čekají tři týdny dovolené a po ní už půjdou 23. července na led.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..