Znojmo nenašlo recept na Břízu

ZNOJMO

Znojemští sice podali i ve druhém utkání po odvolání trenéra Zajíce zlepšený výkon, avšak na rozjetou Spartu v čele s vynikajícím brankářem Břízou to v dohrávce druhého kola extraligy nestačilo. Hosté rozhodli o vítězství ve druhé třetině, v níž si vybudovali třígólový náskok.

Výhra v Karlových Varech domácí očividně nabudila. Jejich počáteční tlak umocnily dvě přesilovky, několik závarů však sparťanská obrana i s notnou dávkou štěstí vyřešila. Naopak Pražané mohli získat z brejku vedení, Vokoun ovšem skvěle zlikvidoval Tonovi tutovku.

Také v prostřední části měli Znojemští víc ze hry, ale protiútoky Sparty byly mnohem nebezpečnější. Hlaváč zakončil svůj nájezd nechytatelnou dělovkou k tyči a při vyloučení Rachůnka přidal v početní převaze zblízka druhý gól Nedvěd.

Jihomoravané odpověděli Ludvíkovou bombou do horní tyče. 18 vteřin před druhou pauzou naopak definitivně uklidnil sparťany vydařenou trefou od modré čáry Procházka.

V poslední dvacetiminutovce si už hosté tři body bezpečně pohlídali, byť v závěru ještě padlo po jednom gólu na každé straně a Bříza přišel o čisté konto.

Milan Kastner, trenér Znojma: "Škoda nevyužitých přesilovek v úvodní třetině. Přes prohru jsme odehráli dobrý zápas, ale hosté asi zvítězili zaslouženě, byť měli i trochu štěstí."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "V první třetině se nám podařilo eliminovat útočnou sílu soupeře a od druhé jsme si už i my vypracovali šance, které se nám dařilo proměňovat. Za předvedený výkon patří klukům dík."

Znojmo - Sparta 1:4
Třetiny: 0:0, 0:3, 1:1. Branky a nahrávky: 59. R. Erat (Eliáš, Ludvík) - 25. Hlaváč (D. Výborný), 33. P. Nedvěd (Hlaváč, D. Výborný), 40. L. Procházka (Broš, Kašpařík), 59. Netík (Ton, Chabada). Rozhodčí: Bolina - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 4625.
Znojmo: Vokoun - Benák, Bičánek, K. Rachůnek, Křetínský, Mojžíš, Šmach - P. Pucher, Vorel, Uram - Pardavý, Kucharčík, Barus - Eliáš, Ludvík, R. Erat - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Kastner a Dočekal.
Sparta: Bříza - Dobroň, J. Řezníček, L. Procházka, Schnábel, Pilař, Jan Hanzlík, navíc od 21. min. Richter - Ton, Netík, Chabada - Kašpařík, Broš, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Šindler, Dragoun. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.