Vsetín porazil Liberec díky třem využitým přesilovkám

VSETÍN

Hokejisté Vsetína unikají ze dna extraligové tabulky. Po páteční výhře v prodloužení ve Zlíně porazili na vlastním ledě Liberec 4:2 a nový vsetínský kouč Antonín Stavjaňa se dočkal první tříbodové výhry. K vítězství Vsetín nasměrovaly tři využité přesilovky.

Domácí nastoupili bez čtveřice Frolo, Klesla, Vašut a Gengel, kterým byly kvůli hromadné bitce po skončení pátečního utkání ve Zlíně odebrány registrační průkazy. Stavjaňa navíc postrádal zraněného Somíka, jehož však po měsíční pauze nahradil útočník Philadelphie Radivojevič. Liberečtí zase neměl k dispozici bývalého vsetínského hráče Tomajka. I přesto se na Lapači hrál po dlouhé době hokej extraligové úrovně, v němž patřil úvod domácím.

V šesté minutě našel Jaškin na modré rozjetého Selingra, který však zakončil samostatný nájezd střelou vedle levé tyče. Za několik okamžiků už byl po Hrabalově ráně Hnilička překonán, na brankové čáře ho ale zastoupil Duben. Do vedení šli ovšem hosté poté, co Vaicovu přihrávku zužitkoval nehlídaný Patrik Rozsíval. Do konce třetiny mohl srovnat Radivojevič, jenže lapačka libereckého gólmana byla proti.

Vsetínští si nechali radost na první minutu druhé části. Přesilovku, kterou přepůlila přestávka, využil Němec ranou od modré šest sekund před návratem Rataje. Valaši potrestali v 33. minutě i další vyloučení Severočechů. Z trestné lavice sledoval Krstev, jak Radivojevič propálil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě. Tygři však odpověděli bleskově. Po asistenci Rozsívala zasunul za minutu puk za Čechmánkova záda Vaic a vzápětí spálila obrovskou šanci dvojice Rataj, Víšek.

Domácím se ovšem stejně jako ve druhé části povedl i nástup do posledního dějství. Demel získal na modré puk a jeho projektil se zastavil až v levém horním růžku Hniličkovy branky. Ještě v téže minutě otřel Vlach kotouč o levou tyč. Srovnat mohl Novák, který se prohnal kolem Demela s Vakem, proti byl ale Čechmánek.

Vsetín, který stáhl v třetí třetině sestavu na tři útoky, pozorně bránil a využíval každé možnosti k ohrožení Hniličky. Překonal ho však opět až v početní výhodě. Gýna ukázal obrovský přehled, když místo střely volil nahrávku na Vaka, který měl před prázdnou brankou snadnou práci.

Vsetín - Liberec 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Němec (Demel), 33. Radivojevič, 41. Demel, 53. Vak (Gýna, Selingr) - 12. P. Rozsíval (Vaic, R. Vrbata), 35. Vaic (P. Rozsíval). Rozhodčí: Florian - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4, navíc Veselý - Krstev, Čermák (všichni 10 min.). Využití: 3:0. Diváci: 3020.
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Kowalczyk, Němec, Gýna, Horák - Veselý, Brabenec, Radivojevič - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Víšek - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Kliment, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.