Bez ztráty bodů zůstávají po 2. kole Tipsport extraligy hokejisté Třince, Vítkovic, Plzně a Komety Brno, naopak na první zisk čekají České Budějovice, pražská Slavia a také mistrovské Pardubice s Chomutovem, které ale dohrají druhé dějství až v úterý. V neděli přivítala Slavia Plzeň, hosté vyhráli 3:1, to se povedlo i Vítkovicím, které doma zdolaly Zlín 3:0. Kladenští Rytíři ještě bez Jágra a Plekance prohráli 1:3 v Brně, Liberec doma nestačil na Spartu a prohrál 2:4, Oceláři přejeli Vary na jejich ledě 5:2, Litvínov porazil Budějovice 3:1.

Fanoušci Slavie v Edenu.

Souboj Slavie s Plzní začal zvolna, skoro bez šancí. V první třetině tak padla jedna, spíše náhodná branka z hole plzeňského Růžičky. Po přestávce už se jelo ve vyšších obrátkách, aktivnější byli slavisté, ale neproměnili ani vyložené příležitosti. Otáčel se také plzeňský gólman Svoboda.

Hned po nástupu do třetího dějství krásně skóroval hostující Havlíček, když projel celé kluziště a zavěsil. Slavisté pak dobývali branku hostů, ale potřebovali až dvojnásobnou početní výhodu, aby Svobodu konečně prostřelili. Po střele Kadlece propasíroval puk do sítě Hertl. Snaha o vyrovnání v power play Slavii nevyšlo, místo toho pečetil vítězství Plzně Balej.

Kladno ještě bez Jágra s Plekancem

Pravděpodobně poslední zápas bez Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance hrají v Brně kladenští Rytíři. Kometa chce navázat na úvodní výhru nad Chomutovem, Kladno zase spravit chuť po prohře v nájezdech s Libercem. Uspěli domácí, kteří rozhodli o výhře 3:1 dvěma góly v závěrečném dějství. Nejdříve přitom museli srovnat krok po trefě kladenského Hovorky z 26. minuty. Už o pět minut později vyrovnal Kováčik, v závěrečné třetině se pak prosadili Bičánek s Hořavou, který uspěl při trestném stříelní.

Liberec přivítal doma Spartu a podlehl jí 2:4. První třetina sice nenabídla přehršel šancí, zato ale padaly branky. A to hned tři, dvě z nich přitom v přesilových hrách. Do vedení šli hosté po Tenkrátově trefě v první sparťanské početní výhodě, jenže domácí odpověděli brankami Krejčíka a Víška z přesilovky a otočili skóre. O přísun dalších branek se už však starali výhradně hosté. Nejdříve po pěti minutách druhé části srovnal Hlinka, sedm minut nato znovu strhl vedení na stranu Sparty Hanzlík. Na oba góly přitom nahrával Ton. Poslední branku přidal v polovině třetí třetiny I. Rachůnek.

Burger dvakrát skóroval do sítě Zlína

Soubojem vítězů z úvodního kola byl zápas domácích Vítkovic se Zlínem. Ostravané si udrželi neporazitelnost, když vyhráli 3:0. Dvěma brankami se pod jejich výhrou podepsal Burger, který skóroval poprvé už v první minutě utkání. Třetí branku přidal bek Barinka. Výrazný podíl měl na tříbodovém vítězství i gólman Málek, který několikrát při šancích Zlína čaroval a vychytal již 54. nulu v extraligové kariéře.

Třinec jel do Karlových Varů s cílem navázat na výhru nad mistrovskými Pardubicemi. Spoléhal přitom zejména na první útok s navrátilcem Růžičkou. A oprávněně, díky Růžičkovi a dalšímu střelci Květoňovi vyhrál 5:2. Třinečtí začali lépe, už ve třetí minutě otevřel účet zápasu Květoň. Ale během tří minut, mezi 13. a 16. minutou, o vedení přišli, když se prosadili Kohn s Zuckerem.

Energii pak ale došla pára, domácí ve druhé třetině nezvládli skoro dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli, neproměnili trestné střílení ani další přesilovku a lámal se chléb. Oceláři je za to ztrestali třemi góly. Nejdříve předvedli ještě rychlejší otočku skóre, když se v 29. minutě trefili Růžička a Květoň, povedenou třetinu hostů zakončil další trefou do černého opět Růžička. Výsledek pečetil Bonk střelou do prázdné branky při power play domácích.

Ptáček vyrovnal rekord

Litvínov sice nasázel v úvodním utkání do plzeňské sítě čtyři góly, Severočechům to však nestačilo na zisk žádného bodu. V utkání s Budějovicemi mu ke třem bodům stačily jen tři branky. Severočeši vyhráli 3:1, Jihočeši jsou smutní podruhé v řadě, neboť prohráli i úvodní extraligový duel s Vítkovicemi.

Za České Budějovice nastoupil k 1035. duelu v extralize obránce František Ptáček, který tak srovnal tři roky starý rekord jiného beka Josefa Řezníčka. Ten však již nehraje, a tak se může Ptáček na čele rekordní tabulky osamostatnit již v pátek v souboji s Libercem.

Hokejová extraliga, 2. kolo:
Slavia - Plzeň 1:3on-line
Branky: 54. Hertl - 8. D. Růžička, 43. Havlíček, 60. Balej.
Brno - Kladno 3:1on-line
Branky: 31. Kováčik, 49. Bičánek, 51. Hořava (tr. střílení) - 26. Hovorka.
Liberec - Sparta 2:4on-line
Branky: 10. Krejčík, 15. Víšek - 2. Tenkrát, 25. Hlinka, 32. Hanzlík, 51. I. Rachůnek.
Vítkovice - Zlín 3:0on-line
Branky: 1. a 38. Burger, 48. Barinka.
Karlovy Vary - Třinec 2:5on-line
Branky: 13. Kohn, 16. Zucker - 3. a 29. Květoň, 29. a 38. Růžička, 60. Bonk.
Litvínov - Budějovice 3:1on-line
Branky: 39. Majdan, 41. Lukeš, 60. Hübl - 38. Langhammer.