Chomutov - Karlovy Vary 5:4 PPChomutov otočil zápas proti Karlovým Varům, rozhodl Frolík

Chomutov

Hokejisté Chomutova dokázali v 10. kole Tipsport extraligy smazat ve třetí třetině dvoubrankový náskok Karlových Varů a nakonec regionální derby i vyhráli 5:4 v prodloužení. Duel v 63. minutě rozhodla zámořská posila Pirátů Michael Frolík.

Hned od začátku se hrál rychlý a rušný hokej na obou stranách. Více příležitostí si ale vypracovali domácí. Největší z nich měl v 4. minutě kapitán Kraft, který však trefil pouze střed branky. Vzápětí Hřebejk tečoval střelu Palina do tyče. Převaha domácích byla korunována první brankou zápasu, když Rutta střelou od modré překonal Mensatora.

Vzápětí hráli domácí přesilovku, největší šanci měl ale hostující Pech, který obral domácího Procházku o kotouč, ale sám před Kostúrem neuspěl. V následujících minutách byli lepší hosté, když po velké šanci Noska a tyči Gründlinga vyrovnal proměněním samostatného nájezdu Skladaný. Následně byl chomutovský Procházka v samostatném nájezdu nedovoleně zastaven, ale trestné střílení neproměnil. Stejnou příležitost měl na druhé straně za provinění domácího brankáře Kumstát, ale taky neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, když opět v samostatném nájezdu skóroval Vachovec. Vary začaly napadat domácí hráče hned při převzetí puku, hra byla rozkouskovaná a plná osobních soubojů. To více vyhovovalo hostům a Zaťovič propasíroval puk mezi betony Kostúra. Domácí po nevydařené přesilovce sice snížili střelou od modré čáry, ale vzápětí úplně volný Kumstát z bezprostřední blízkosti překonal slovenského brankáře a vrátil Varům dvoubrankové vedení. Velké emoce na stadiónu vzbudila 38. minuta, když domácí vstřelili branku, ale rozhodčí místo toho přísně vyloučili Dudu.

V prvních deseti minutách třetí třetiny hosté pozorně bránili střední pásmo a nepouštěli domácí do šancí. Piráti ohrozili Mensatora jenom v přesilovkách, naopak hosté po zmatcích v domácí obraně měli několik slibných příležitostí a nastřelili břevno a tyč domácí branky. Piráti ale měli fantastický závěr, když nejdřív v 57. minutě snížil po zmatku v obraně hostí Hřebejk a vzápětí Hruška vyrovnal.

V prodloužení byli aktivnější domácí, což se jim vyplatilo v čase 62:04, kdy Frolík prostřelil Mensatora a dokonal obrat v zápase.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rutta (Lušňák), 35. Lučka (Hromas, Duda), 57. Hřebejk (Kraft), 58. Hruška (Duda, Michael Frolík), 63. Michael Frolík (Lušňák, Pulpán) - 17. Skladaný (Kloz), 23. Vachovec (J. Látal), 32. Zaťovič (Pech), 36. Kumstát (Kloz). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 5048.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Karlovy Vary: Mensator (17:35 na trestné střílení Závorka) - Gründling, D. Kohn, Kloz, Gřegořek, D. Nosek, Gulaši, J. Látal, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - T. Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos a Pešout.