Rubriky:

Tipsport extraliga

Trápí mě, jestli nejsem vůči rodině sobec, říká Prospal

12. října 2012 18:22 - České Budějovice

Vedle krajanů Martina Hanzala a Milana Michálka, kteří se už několik dní s hokejisty Českých Budějovic připravují, absolvoval útočník Columbusu Václav Prospal včera v poledne svůj první trénink na jihočeském ledě. Termín, kdy pošle Mountfield své posily z NHL do extraligového utkání, ale zatím jasný není.

 

Pavel Lebeda

Jak jste se na ledě cítil?
Po šesti dnech jsem zase bruslil, navíc pořád ještě cítím časový posun po příletu z Ameriky, takže to bylo docela vysilující. Pro mě šlo vlastně o první organizovaný trénink od chvíle, co jsem před sedmi týdny odletěl do Columbusu. Tam jsme celou dobu byli na ledě bez jakéhokoliv vedení, tréninky jsme si dělali vlastně sami.

Jak to tam vypadalo?
Nejdřív nás bylo patnáct, šestnáct, jenže nakonec jsem už chodil bruslit jen s těmi čtyřmi, kteří ještě zůstali, protože tam mají jako já děti ve škole. Párkrát jsem šel na led i s kluky, kteří si chodí zahrát jen tak po práci, aby si udělali žízeň, jenže to nemohlo stačit k přípravě na sezónu.

Takže tyto okolnosti uspíšily váš přílet do Budějovic?
Potřebuju, aby v tom tréninku byl zápal, vášeň i energie. Kdyby se dalo v Columbusu trénovat tak, jak to potřebuju, určitě bych se ještě nevracel a zůstal tam s manželkou a dětmi.

Hodně jste s rodinou svou cestu do Česka probíral?
Potřeboval jsem dostat zelenou od manželky. Šlo totiž o to, že ji tam nechávám samotnou se třemi dětmi. Rodina už má v Americe určité zázemí, takže jsem v naprosto jiné situaci, než když jsem jel hrát za Budějovice při minulé výluce před osmi lety. Udělal jsem rozhodnutí, které je ze sportovního hlediska to nejlepší, ale hodně mě zasáhlo v rodinné sféře.

Bude se vám stýskat?
Mám za sebou těžké loučení a trápí mě, jestli jsem se vůči rodině nezachoval jako sobec. Usínám s pochybnostmi, jestli vůbec jsem dobrý táta. Pokud ale chci v sedmatřiceti letech ještě hrát hokej na profesionální úrovni, potřebuju kvalitně trénovat a od toho se všechno odvíjí.

Kdy si troufnete hrát i zápasy?
Nechci slibovat termín. V téhle fázi je k zápasům z mého pohledu strašně daleko. Minimálně čtrnáct dní si dávám na kvalitní trénink, tak zní i dohoda s vedením klubu. Pokud se ale NHL v nějakém horizontu nerozjede, pak bych mohl do extraligy naskočit.

Jak vidíte možnost dohody v zámoří?
Jedná se tam o moc velké peníze a hlasy, že soutěž musí včas začít, protože všem vydělává, vyslyšeny nebyly. Teď se o důležitých věcech vůbec nejedná. Sice pořád nevěřím, že by se NHL nehrála celý rok, ale že bych byl zase takový optimista, že začne do Vánoc, to zase ne. Ale jsem připravený i na to, že by mě výluka mohla poslat do důchodu. V mém věku mi těžko někdo dá kontrakt, kdybych tam celý rok nehrál.


Martin Kézr, Pavel Orholz, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..