Rubriky:

Tipsport extraliga

Je mi jasné, že jako impulz musím obstát, uvědomuje si pardubický kouč Trličík

14. listopadu 2012 10:24

Po týdnu působení u týmu absolvuje trenér Mojmír Trličík ve středu večer extraligovou premiéru na střídačce hokejových Pardubic. Nabídkou úřadujícího mistra okamžitě po propuštění z Vítkovic byl sice trochu překvapen, ale rád by i na východě Čech předvedl svůj styl práce.

 

Josef Vostárek, ČTK

Dostal jste vůbec od Pardubic čas na rozmyšlenou?
Když vás osloví klub s takovým zázemím, fanoušky a tradicí, tak je málo trenérů, kteří by dlouze přemýšleli. Moje rozhodnutí bylo rychlé. Novou práci beru nejen jako výzvu, ale i jako závazek.

V jakém směru?
Vedení klubu se vyjádřilo, že mužstvu něco chybí, proto provedlo změnu (odvolalo Hynka). Ode mě se tady čeká, že mužstvo dostanu v tabulce hodně nahoru. Přišel jsem splnit roli potřebného nového impulzu, který mistr hledal, a je mi jasné, že musím obstát.

Jak toho chcete dosáhnout?
Cest je víc a rád bych, aby zapadaly do sebe. Počínaje tím, že jsem přišel z jiného kraje, mám odlišnou rétoriku a přinesl jsem s sebou jiný výběr tréninkových cvičení, až přes styl koučování i změnu některých herních činností. Představa kouče je ale jedna věc, druhá pak, jestli to bude fungovat.

Jak zareagovali hráči?
Museli se rychle srovnat s tím, co se stalo. Řekl jsem jim hned na začátku, že můj příchod do Pardubic je překvapením pro všechny. Každý trenér má svůj rukopis, takže jsem se hlavně snažil, aby víc bruslili.

Pomohlo vám při seznamování s týmem, že v roli asistenta zůstal Ladislav Lubina?
Už jsme spolu dělali v Brně a je fajn, že zase můžeme být vedle sebe.

Chystáte i změny v kádru?
Tohle téma bych nechal na později, chci dát prostor hráčům, aby se předvedli. Prvotní dojmy byly dobré, i pondělní zápas European Trophy ve Švýcarsku lze vzít jako solidně zvládnutý ostrý test, i když o spokojenosti bych mluvil, pokud bychom tam vyhráli.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..