Jágr dal dva góly, po jeho chybě ale Litvínov rozhodl. Vary nastřílely osm branek

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve šlágru 25. kola Tipsport extraligy Zlín 4:2 a upevnili si vedoucí příčku s náskokem šesti bodů právě na Berany a brněnskou Kometu. Kladno sice v Litvínově třikrát vedlo, nakonec ale prohrálo 3:5, když před rozhodujícím gólem Trávníčka chyboval Jágr. Ten jinak v zápase posbíral dva góly a asistenci. Rekordní výhru sezóny mají na svědomí Karlovy Vary, které rozstřílely České Budějovice 8:0.

Kladno sice v Litvínově třikrát vedlo o gól, domů ale po prohře 3:5 odjíždí s prázdnou. Útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr byl u všech branek svého týmu, když vstřelil dvě branky a na další nahrál, v 58. minutě ale po jeho chybě na modré čáře při přesilovce hostů vstřelil vítězný gól Vervy Trávníček. Poslední zápas v dresu Středočechů odehrál obránce Marek Židlický, který se vrací do zámoří.

Rekordní výhra sezóny v podání Varů

Vedoucí Plzeň, které se již musela obejít bez gólmana Tuukky Raska, otočila zápas s před 25. kolem druhým Zlínem a ve šlágru nedělního programu extraligy zvítězila 4:2. Berani po gólu Balaštíka ze 12. minuty sice vedli, ve druhé třetině ale srovnal Balej a třetí dějství už patřilo Škodovce. Vyrovnané skóre zlomil dvěma góly Gulaš, čtvrtou trefu přidal Straka. Zlín tak po devíti výhrách na kluzištích soupeřů vyšel naprázdno.

Nejlepší zápas v sezóně mají za sebou Karlovy Vary, které deklasovaly České Budějovice 8:0. Západočeši vedli už po dvou a půl minutách hry 2:0, v polovině zápasu pak zamířil gólman Mountfieldu Kantor za stavu 4:0 na střídačku a přepustil své místo veteránu Lakosilovi. Ten ale inkasoval hned po minutě pobytu na ledě a ve zbytku duelu ještě třikrát. A to ještě Energie neproměnila dvě trestná střílení... Jihočeši tak z posledních sedmi duelů bodovali naplno jen jednou.

Sparta poprvé v sezóně vyhrála třikrát v řadě

Stejnou bilanci jako České Budějovice má i Chomutov, který ve Vítkovicích prohrál vysoko 0:5. Extraligový nováček přitom v Ostravě dlouho držel bezbrankové skóre, pak ale ve 27. minutě otevřel střelecký účet Szturc a Piráti se totálně sesypali. Během pouhých sedmi minut inkasovali hned čtyřikrát a bylo rozhodnuto. Roman Málek vychytal třetí čisté konto v sezóně, Chomutov podruhé za sebou inkasoval bůra.

Sparta triumfovala v Pardubicích 4:2 a vůbec poprvé v sezóně dokázala vyhrát tři zápasy v řadě. Úřadujícího mistra poslal do vedení už ve druhé minutě Buchtele, Pražané ale zásluhou Pacovského a Ivana Rachůnka skóre ve druhé třetině otočili. V posledním dějství navíc přidali další dvě branky Hlinka s Tonem. V závěru pak už jen Semorád korigoval skóre. Sparta se už posunula do elitní desítky zajišťující předkolo play-off.

Brněnská Kometa rozstřílela poslední Liberec

Kometa po dvou porážkách zabrala a před vlastními fanoušky rozstřílela poslední Liberec 7:3. Skóre přitom v deváté minutě otevřeli Bílí Tygři, Brno ale ještě do poloviny zápasu čtyřikrát udeřilo a gólman Pinc přepustil své místo Vošvrdovi. Ten ale inkasoval třikrát a Kometa tak v této sezóně nastřílela poprvé sedm branek. Až do tohoto kola se jí podařilo skórovat nejvíce pětkrát.

Čtvrtou výhru za sebou slaví Slavia, která vyhrála v Třinci 2:1 a připravila Ocelářům první domácí prohru od 7. října. Sešívaní museli po proměněném trestném střílení Martina Růžičky z poloviny utkání obracet skóre. Ve 49. minutě srovnal Krenželok a minutu a půl před koncem rozhodl o výhře Pražanů Bednář, který tak skóroval i ve druhém zápase po návratu do extraligy.

Hokejová Tipsport extraliga, 25. kolo
Plzeň - Zlín 4:2on-line
Branky: 34. Balej, 43. a 51. Gulaš, 54. Martin Straka - 12. Balaštík, 57. Okál.
Karl. Vary - Č. Budějovice 8:0on-line
Branky: 1. Nosek, 3. Pech, 26. Doležal, 31. Zucker, 32. Vachovec, 34. Polák, 37. Skladaný, 54. Kumstát z trest. střílení.
Vítkovice - Chomutov 5:0on-line
Branky: 27. Szturc, 29. Šedivý, 32. Malík, 34. Ujčík, 42. Strapáč.
Kometa Brno - Liberec 7:3on-line
Branky: 12. a 31. Žižka, 17. Hořava, 25. Petrovický, 39. H. Zohorna, 50. Malec, 58. J. Hruška - 9. a 53. Víšek, 33. Nedvěd.
Pardubice - Sparta Praha 2:4on-line
Branky: 2. Buchtele, 59. Semorád - 30. Pacovský, 40. I. Rachůnek, 47. Hlinka, 55. Ton.
Litvínov - Kladno 5:3on-line
Branky: 16. Černý, 29. Stříteský, 36. Martynek, 58. Trávníček, 60. V. Hübl - 15. a 22. Jágr, 32. Plekanec.
Třinec - Slavia Praha 1:2on-line
Branky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok, 59. Bednář.