Liberec - Třinec 2:1Liberec udolal v dohrávce Třinec. Výhru zařídil Bílým Tygrům Pospíšil

23. Pospíšil 1 : 0
43. Pospíšil 2 : 0
46. Adamský 2 : 1

Liberec

Hokejisté Liberce porazili v úterní dohrávce 20. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Třinec 2:1, když se dvakrát trefila nová posila Bílých Tygrů Tomáš Pospíšil. Za Oceláře už pouze snížil Martin Adamský, jehož pokus si nešťastně srazil do vlastní brány obránce Adam Jánošík. Severočeši zaznamenali čtvrtou domácí výhru v této sezóně, Slezané si naopak připsali sedmou venkovní porážku v řadě.

Bílí Tygři postrádali v sestavě Radka Dudu, který do 20. kola již zasáhl v barvách chomutovských Pirátů a v úterý tak dres Liberce obléknout nemohl. Slezanům zase chyběla brankářská jednička Peter Hamerlík, kterou mezi tyčemi zastoupil mladý Šimon Hrubec. Liberec nastoupil do utkání ze zabezpečené obrany a čekal na svou příležitost. Ve 3. minutě prověřil třineckého brankáře z pravé strany Dušek a z podobného místa o chvíli později i Bárta. Gólman Ocelářů byl ale pokaždé připraven.

Třinec poprvé zahrozil až v přesilové hře, když na trestnou lavici zamířil Pospíšil. Oceláři soupeři pořádně zatápěli, ale Pinc jejich náporu odolal. Početní výhodu měli vzápětí i Bílí Tygři, jenže v početní výhodě Hrubce vážněji neohrozili, naopak udeřit mohl nejproduktivnější hráč soutěže Růžička, puk za Pincovými zády ovšem neskončil.

Ve 13. minutě si vypracoval obrovskou šanci Adamský, který po vzoru Plekance rychle objel bránu a snažil se zasunout puk do odkryté klece, to se mu však nakonec nepodařilo. V závěru třetiny mohli v přečíslení dva na jednoho skórovat Severočeši, Filippi ale síť nerozvlnil. Na druhé straně vyrazil do brejku Růžička, jenže Pinc ho vychytal. Když se těsně před koncem první části neprosadil ani dravý Dušek, odešly oba celky do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Bleskový nástup Bílých Tygrů do druhé třetiny

Prostřední dvacetiminutovka začala pro domácí výborně. Nedvěd našel zpoza brány Pospíšila, jenž pohotově poslal Bílé Tygry do vedení a dočkal se tak první trefy v libereckém dresu. Svěřenci trenéra Filipa Pešána byli poté lepším mužstvem. Brzy poté mohl zvýšit Nedvěd, ale orazítkoval jen tyč. Oceláři pak málem srovnali v polovině duelu, kdy se Zagrapan prosmýkl do útočného pásma, jeho dobrou střelu ovšem efektně zneškodnil do lapačky Pinc.

Ve 36. minutě měl druhý gól na holi opět Nedvěd, který v přesilovce dorážel Pospíšilův pokus, o kousek ale minul pravou tyč.

Pospíšil navýšil náskok Severočechů

Třetí třetinu odstartovali Liberečtí stejně jako tu druhou. Hned zkraje odešel za trestnou lavici Peterek a již po devatenácti sekundách ji smutně opouštěl. Pospíšil svým druhým zásahem v zápase navýšil náskok Severočechů. Liberečtí mířili za tříbodovým ziskem, jenže přišla komplikace. Ve 46. minutě si vytvořil dobrou možnost Adamský, Pinc sice skvěle zasáhl, jenže třinecký forvard se dostal k dorážce, a přestože bránu minul, srazil si kotouč nešťastně do vlastní klece obránce Jánošík.

Šance se poté střídaly na obou stranách. Blízko vyrovnání byl Varaďa, kterému v přečíslení předložil krásný puk Ovčačík, Pinc ale jeho pokus vyrazil. Hattrick mohl zkompletovat Pospíšil, na Hrubce ale nevyzrál. Poslední příležitost Ocelářů spálil Hrňa, jenž po zaváhání libereckého gólmana nezacílil do poloodkryté klece.

Bílí Tygři se po vítězství 2:1 přiblížili v tabulce třináctým Českým Budějovicím na rozdíl dvou bodů. Třinec zůstává se ziskem čtyřiceti bodů na sedmém místě.

20. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Pospíšil (Nedvěd, Čutta), 43. Pospíšil (Bárta) - 46. Adamský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Nedvěd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3296.
Liberec: Pinc - Šmíd, Čakajík, Čutta, Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich - Bárta, Nedvěd, Pospíšil - Víšek, Filippi, Dušek - J. Vlach, Bortňák, Jonák - Krejčík, Galamboš, Špaček. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Třinec: Hrubec - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Podešva - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Zagrapan, Adamský - Rákos, Polanský, Klimenta - Hrňa, Peterek, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.