Růžičkův hattrick smetl Kometu. Góly Plekance s Jágrem Kladnu k bodům nepomohly

Hokejisté Třince porazili v pátečním zápase 29. kola extraligy Kometu Brno 5:2, hlavním hrdinou zápasu přitom byl domácí útočník Martin Růžička, který zaznamenal třetí hattrick v sezóně. Třinec se po jasné výhře posunul na čtvrtou pozici tabulky. Ani góly Tomáše Plekance s Jaromírem Jágrem nestačily Kladnu v souboji na ledě Vítkovic. Ostravané nakonec vyhráli 4:3, když rozhodující trefu, svou druhou v utkání, vstřelil Petr Strapáč. Vedoucí Plzeň doma nenavázala na předchozí tři výhry a podlehla Pardubicím 1:3.

Vítkovice pod koučem Peterem Oremusem vyhrály i čtvrté domácí utkání, Rytířům k bodům nepomohly ani tři body útočníka Tomáše Plekance, Jaromír Jágr zaznamenal gól a asistenci. Středočeši v tabulce klesli na pátou pozici.

Hokejisté Zlína nezačali domácí duel s Karlovými Vary šťastně a už po čtyřech minutách prohrávali. Na vedoucí gól Zaťoviče ale dokázali Berani odpovědět a ještě v první třetině strhli vedení na svou stranu. Zlín nakonec doma vyhrál suverénně 4:1 a v tabulce se bodově dotáhl na druhou Kometu Brno.

Hemský asistoval u všech gólů na ledě lídra

Lídr extraligy z Plzně utrpěl druhou porážku v řadě. Po bezbrankové první třetině šly Pardubice do vedení, ale domácí stačili do druhé přestávky srovnat. Vítěznou trefu zařídil ve 46. minutě David Krejčí. Třemi finálními přihrávkami se blýskl další hráč Východočechů z NHL Aleš Hemský.

Další prohru si připsal ligový nováček z Chomutova, který doma nestačil na Spartu a s holešovickým týmem prohrál hladce 1:5. Sparta rozhodla o svém vítězství už ve druhé třetině, v závěrečném dějství ještě přidala tři góly a připsala si druhé vítězství v řadě. Naopak Severočeši dostali v posledních dvou utkáních deset gólů a dál se propadají tabulkou.

Už třetí porážku v řadě vezou z Českých Budějovic liberečtí Bílí Tygři. Severočeši měli po gólu kapitána Nedvěda v druhém dějství tříbodový zisk nadosah, ale Jihočeši ve třetí třetině srovnali skóre a poslali duel do prodloužení. V něm rozhodl útočník Martin Hanzal.

Hokejová Tipsport extraliga, 29. kolo
Třinec - Brno 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)on-line
Branky: 45., 53. a 60. Růžička, 29. Květoň, 34. Peterek - 11. Malec, 54. Divíšek.
Vítkovice - Kladno 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 39. a 49. Strapáč, 33. Barinka, 43. Huna - 27. a 36. Plekanec, 46. Jágr.
Chomutov - Sparta Praha 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 11. Zálešák - 9. Přibyl, 36. Hlinka, 51. Broš, 52. Tenkrát, 60. Sičák.
Zlín - Karlovy Vary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. a 50. Veselý, 11. Balaštík, 55. Zámorský - 4. Zaťovič.
Č. Budějovice - Liberec 2:1 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. Dej, 63. Hanzal - 27. Nedvěd.
Plzeň - Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)on-line
Branky: 48. Kašpařík - 22. Nosek, 46. Krejčí, 60. Bartek.