Dobře vím, že Kladno táhnu jen já s Plekancem. Ale dobré hráče si nemůžeme dovolit, říká Jágr

Třetí porážku v řadě, na kluzištích soupeřů už dokonce šestou za sebou si připsali hokejisté Kladna po klopýtnutí na Spartě v poměru 3:6. Rytíři, kteří ještě před měsícem sváděli s Plzní souboj o první místo, se propadají tabulkou, když jim aktuálně patří pátá příčka. Kladenský majitel a hráč Jaromír Jágr tak má během reprezentační přestávky o čem přemýšlet...

Jak byste zápas na Spartě zhodnotil?

Tak začali jsme výborně! Spartu jsme hned pustili do vedení. Připadalo mi, že vůbec nemáme nohy, nikdo nebruslil. Jestli to bylo tím, že jsme přijeli z Vítkovic... První třetinu jsme byli šílený, mohlo to být daleko víc než 2:0. Pak jsme se trochu vzchopili, vyrovnali, jenže vzápětí jsme během minuty dostali dva góly.

Ve skutečnosti obě trefy dělilo pouhých šestnáct vteřin. Čím si tento výpadek vysvětlujete?

Jednou jeli sparťané dva na jednoho, podruhé pak úplně sami. Naši obránci je tam nechali úplně volné.

V předchozích dvou zápasech v letošní sezóně jste Spartu porazili. Bylo nyní vidět, že se dost zlepšila?

Je to úplně jinej mančaft, i když kádr má převážně stejný! Daleko víc a lépe bruslí a jsou agresivnější. To nám dělalo problémy.

Vy jste v první třetině byl po souboji s Karlem Pilařem vyloučený a na trestnou lavici jste odjížděl rozladěný. O co šlo?

O nic víc, než že mi Karel chytil hokejku. Asi je máme podobný, tak si ji spletl (směje se). Víš co, to je to nejhorší, co se ti může stát, když ti někdo chytí hokejku. Ale oni jsou chytří a dělají to tak, aby to nikdo neviděl.

A vy kvůli tomu nespadnete, abyste na nedovolený zákrok upozornil..

Mně je čtyřicet let, já už se pak těžko zvedám. Ale asi budu muset padat.

Nyní extraligu čeká pauza. Po té předchozí jste si postěžoval, že tým dostatečně nepracoval na kondici, což se projevilo špatnými výsledky. Co chystáte nyní, když Kladno prohrálo už třikrát za sebou?

Já sám nevím. Ani vůbec netuším, kde máme problém.

Chybějí vám hodně Kaberle s Židlickým a Tlustým?

Hlavně Židla. To jsme ale tušili. Mně připadá, že jsme oproti ostatním mužstvům hrozně pomalí.

Je to tedy způsobené onou kondicí?

Na únavu moc nevěřím, tou to být nemůže. Většina hráčů neodehraje tolik minut, co minulý rok. Musí to tedy být v něčem jiném.

Neodpovídají spíš současné výsledky síle týmu?  Kladno svými brankami a nahrávkami táhnete vy s Plekancem, ostatní se přidají jen výjimečně...

Já to všechno moc dobře vím! Na druhou stranu ale nejsme klub, který si dobré hráče může dovolit. Co si budeme namlouvat. My nejsme dotovaní penězi z nafty jako Sparta. My nemáme každý zápas vyprodáno jako Brno, kde lístky stojí tři stovky. Hráči, kteří by jinde šanci nedostali, ji dostanou u nás. Věřím tomu, že ji dokážou využít. Samozřejmě si ale uvědomuju, že realita je taková, jaká je.