Vzteky házel vším a nechtěl dál hrát. Do kabiny ale Jágr neodešel a Pardubice zničil hattrickem

Když na konci 53. minuty zkompletoval proti Pardubicím hattrick, kladenským zimákem se rozezněl hit Lešky Semelky „Jsi prostě nejlepší“. Naprosto příznačný přívlastek pro kouzla hokejové legendy Jaromíra Jágra. Většinový majitel Rytířů ke třem brankám přidal i jednu asistenci a zejména jeho zásluhou Středočeši po třech zápasech ochutnali vítězný pocit.

S Pardubicemi jste se v této sezóně střetli třikrát a dohromady padlo už 33 branek, což činí průměr jedenácti zásahů na zápas. Jak jste si užíval středeční střetnutí, v jehož třetí třetině padlo v rozmezí čtyř minut hned pět branek?

To bylo hrozný utkání! Nejdříve to vypadalo, že zápas skončí 1:1 a půjde do prodloužení, a nakonec to klidně mohlo být 10:9. Prostě se to střídalo nahoru dolú.

Na začátku třetí třetiny jste se dostali do vedení 2:1, jenže během pouhých dvaatřiceti vteřin jste rázem prohrávali 2:3...

A u obou inkasovaných gólů jsem byl na ledě... To jsem snad poprvé vybouchl.

A pořádně! Vždyť na střídačce jste vzteky odhodil rukavice a hokejku...

Tam lítalo úplně všechno! Už jsem ani nechtěl hrát a chtěl jít do kabiny. Kdybychom hned vzápětí nehráli přesilovku, možná bych fakt odešel. Takhle jsem nestihl zdrhnout.

To se vám nestává příliš často, že?

Hned jsem si vzpomněl, jak jsem napsal na facebook, že se nebudu nervovat (směje se). Na střídačce se mi tohle nestalo nikdy. Díkybohu, že jsme to nějakým způsobem otočili.

Jak vám bylo půl minuty před koncem za stavu 5:4, když vás rozhodčí poslali za krosček na pardubického obránce Píšu na trestnou lavici?

Mě ten faul spíš zarazil. Ani se nezlobím na rozhodčí, jsem spíš nas*ranej, že jsem hokejista. Morální vlastnosti u některých zdejších hráčů nefungují. A to je smutný.

Myslíte, že Píša svůj pád přihrál?

Nevím, kolik ten kluk může mít, jestli má osmdesát, nebo devadesát kilo? (Píša skutečně váží 90 kilogramů - pozn. aut.). Já na něj dal hokejku a on skočil, jako bych v posilovně zvedal dvě stě padesát na bench. Ale možná že jsem opravdu během oněch dvaceti vteřin získal nějakou nadpozemskou sílu.

Po zápase jste se na chvíli zastavil u rozhodčích. Co jste jim říkal?

Bavil jsem se s nimi o tomto momentu. Říkal jsem jim, že jde přesně o to, o čem jsem mluvil už dřív. Že hráči využívají situace a skáčou. Ale pozor, rozhodčí nepískali špatně! Jednou jsem sáhl soupeři na hůl a byl vyloučený. Neřekl jsem ani slovo a v klidu odjel na trestnou. Tohle ale bylo o něčem jiném. To byl skok jak Bába. Jak Bába v nejlepších letech! (Jágr má na mysli skokana do výšky Jaroslava Bábu, bronzového medailistu z Atén v roce 2004 - pozn. aut.)

Ve druhé třetině jste nejprve hráli přes minutu v pěti proti třem, následně pak minutu a půl dlouhou přesilovku 4 na 3, jenže bez gólového efektu. Co jste udělali špatně?

Je to naše chyba. Musíme zareagovat v daný moment, kdy mě soupeř víceméně obsadí. V tu chvíli to na sebe musí vzít ostatní hráči a nekoukat na mě, až se uvolním. Ale na druhou stranu je to těžké. Pleky (Tomáš Plekanec) tady během reprezentační přestávky nebyl a bez klíčového hráče jsme přesilovky vůbec nemohli trénovat. To by ani nemělo cenu.

Nakonec jste ale vyhráli a přerušili sérii tří proher v řadě. Může to tým nakopnout, zvlášť když jste ve třetí části dvakrát vymazali náskok Pardubic?

Hlavně je zarážející a špatný, že dostáváme tolik gólů. A zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdybychom během reprezentační pauzy netrénovali obranu. To bychom snad prohrávali 12:16...

V prvním zápase proti Pardubicím vstřelil hattrick Plekanec, v tom druhém si tři branky připsali znovu Plekanec a Patera, teď jste na ně navázal vy. Můžou si lidi na čtvrtý vzájemný zápas vsadit, že se to opět podaří?

Já myslel, že už to udělali teď! (směje se)