Vítkovice budou o finále Spengler Cupu bojovat s domácím Davosem

Davos

Vítkovičtí hokejisté si o postup do finále prestižního Spenglerova poháru zahrají v neděli s domácím Davosem. Švýcarský celek ve čtvrtfinále vyřadil Ufu po výhře 7:5, přičemž pětkrát se proti ruskému soupeři trefil v první třetině. Po gólu si v ní připsali i čeští útočníci Josef Marha a Petr Sýkora, který v 17. minutě zvýšil už na 5:1.

Takhle se radovali hokejisté Vítkovice Filip Šindelář (vlevo) Peter Húževka, a Roman Szturc z postupu do semifinále Spengler Cupu.

Vítkovice postoupily přímo do semifinále díky prvenství v základní skupině. Proti Davosu v neděli Ostravané nastoupí ve 20:15, předtím se o finále odpoledne utká výběr Kanady s dalším švýcarským klubem Fribourgem. Ten vyřadil Mannheim po vítězství 5:2.

Výsledky hokejového Spenglerova poháru
Čtvrtfinále:
Fribourg - Mannheim 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Mauldin, 22. Plüss, 35. Talbot, 50. Dubé, 57. Sprunger - 30. F. Maurer, 46. Plachta.
Davos - Ufa 7:5 (5:1, 2:2, 0:2)
Branky: 27. a 30. Kane, 3. Marha, 4. Eriksson, 7. Thornton, 16. Alatalo, 17. Sýkora - 3. Musatov, 21. Svitov, 27. Paršin, 46. Pihlström, 54. Mirnov.