Málek povolil bývalým spoluhráčům z Plzně jediný gól

KARLOVY VARY

Západočeské derby vyznělo jednoznačně pro hokejisty Karlových Varů. Roman Málek v jejich brance povolil svým bývalým spoluhráčům z Plzně jediný gól, zato na opačné straně se zablýskalo osmkrát. Premiéra Radima Rulíka v roli hlavního kouče vyšla báječně.

Karlovarský zimní stadion se po delší době zaplnil. Domácí poprvé nastoupili se slovenským útočníkem Andrejem Nedorostem, který se blýskl dvěma góly. Domácím zužitkovali svou první početní výhodu - v 7. minutě se plzeňský brankář Duba dopustil za brankou hrubé chyby, když nabídl puk Michalu Dvořákovi, který ho ihned poslal před branku Hurtajovi a ten do odkryté klece otevřel skóre.

Ve 12. minutě dostaly Karlovy Vary 42 vteřin početní výhodu pět na tři, po deseti vteřinách Hlavačka rozehrál na kolegu v obraně Ptáčka a ten krásnou trefou bez přípravy zvýšil na 2:0. Hosté poté požádali o oddechový čas.

Domluva pomohla jen na chvíli. Ve druhé třetině Bednařík krásně našel Košťála a ten s přehledem potřetí rozvlnil síťku za Dubovými zády. Pak jel sám na Dubu Hurtaj, ale v koncovce mu puk sklouzl z hole. Plzeň se poprvé gólově prosadila v polovině zápasu, kdy k tyči namířil Martin Straka.

Hosté se nadechli ke snaze o vyrovnání, ale jejich největší šanci Moravcovi zneškodnil Málek. Poté využili Karlovarští třetí přesilovku, když spolupráci Hlavačky a Bauera zužitkoval novic týmu Nedorost. A ještě do šatny přidal pátý gól domácích zblízka Alinč. Obecenstvo vyprovodilo domácí do šaten skandovaným potleskem.

Ve třetí třetině se v plzeňské brance objevil Pejchar, ale debaklu nezabránil. V polovině posledního dějství nádherná kombinace Petra Kumstáta, Skuhravého a Košťála skončila šestým gólem domácích. Když v 53. minutě připojil Nedorost další trefu Energie, vznášela se nad soupeřem hrozba desetibrankového přídělu. Po vyšachování plzeňské obrany ale kanonádu uzavřel na osmi trefách Hurtaj.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Hurtaj (M. Dvořák), 12. F. Ptáček (Hlavačka, Alinč), 24. Košťál (Bednařík), 39. A. Nedorost (Hlavačka, Bauer), 40. Alinč (Hurtaj), 50. Košťál (Skuhravý, Petr Kumstát), 53. A. Nedorost (Krátoška, Bauer), 57. Hurtaj (Kutlák) - 31. Martin Straka (Cibák, D. Moravec). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. Diváci: 4100.
Karlovy Vary: Málek - Kutlák, F. Ptáček, Bauer, Hlavačka, J. Polák, Harant - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - A. Nedorost, Kraft, Krátoška - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, V. Polák, Bednařík. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Duba (41. Pejchar) - Výtisk, Špaček, Jindřich, Nedoma, M. Výborný, Trnka - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Paroulek, Michal Straka, Andrašovský - Jaroslav Kudrna, Kracík, D. Pospíšil - Mrázek, Důras, od 21. navíc Adamský. Trenéři: Přerost a Kučera.