Mikeska se blýskl pěti body ve Vsetíně

VSETÍN

Pardubice ve Vsetíně zcela jednoznačně mířily od začátku za vítězstvím, hvězdou utkání byl se třemi góly a dvěma nahrávkami Mikeska. Své představení začal v polovině první třetiny tečí, jíž předvedl, jak se využívají přesilovky. Poté mohl z trestného střílení vyrovnat Radivojevič, ale netrefil branku.

O tom, že Mikeska místo druhé branky nastřelil jen tyč, rozhodla až konzultace sudího Homoly s videorozhodčím.

Už za dvoubrankového vedení hostí ale nádherně nahrál Sýkorovi na třetí trefu, po přestávce sám potrestal Vakovu chybu v rozehrávce a vynikající výkon završil v poslední třetině.

Nejprve nahrál na gól Hejdukovi a v předposlední minutě zápasu potřetí překonal Čechmánka a připsal si tak hattrick.

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Závidím Pardubicím lehkost, s níž dávaly góly. Nám úplně chybělo sebevědomí."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Nastoupili jsme s respektem, ale soupeři se nedařilo střelecky. Ve třetí třetině jsme už měli zápas zcela pod kontrolou."

Vsetín - Pardubice 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Mikeska (Havíř, Hejduk), 16. Průcha (Starý), 18. P. Sýkora (Mikeska, Čáslava), 23. Mikeska (Hejduk), 51. Hejduk (Mikeska), 59. Mikeska (Hejduk). Rozhodčí: Homola - Chytil, Lipina. Vyloučení: 4:7, navíc Radivojevič 5 min. a do konce utkání, Klesla (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3985.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Hrabal, Jaškin, od 41. navíc Spitzer - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Korotvička, R. Hubáček. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Vyhlídal - P. Sýkora, Dopita, Rolínek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Průcha, Starý, Pištek - od 21. navíc Kolář, Koukal, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.