Třinec po dlouhé době uspěl doma

TŘINEC

Souboji týmů, jež se na první osmičku dívají s odstupem - v třineckém případě už zřejmě nesmazatelným, nechybělo nasazení, ale byl i plný nepřesností. Ocelářům sice střílel jen jeden útok, přesto v duelu s Karlovými Vary uspěli doma poprvé od 26. listopadu po šesti zápasech bez výhry.

Třinecký Biegl kapituloval už v 53. vteřině a brzy Karlovarští prokázali perfektní orientaci v předbrankovém prostoru i podruhé. Málek neměl až tolik práce, přesto po sólu Peterka lovil puk v kleci.

Ve druhé třetině se už obraz hry změnil. Dál se do útoku více tlačili hráči Energie, jenže Oceláři trestali chyby hostujících beků na útočné modré čáře.

První minelu vyrobil Ptáček, druhou Bauer a Hašek s Janků se při následném přečíslení vždy správně rozhodli pro střelu, a to ještě Skořepa zazvonil na tyčku.

Třinecký obrat byl dokonán, hosté se pak nezmohli při velkém tlaku ve třetí třetině na vyrovnání i proto, že Biegl v domácí kleci předvedl několik hvězdných zákroků.

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Je to vzpruha. Dva góly nepoložily nás ani diváky a využili jsme jednoduchostí rychlé brejky."

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Rozehráli jsme to dobře, jenže jsme udělali chyby, které byly krutě trestány."

Třinec - Karlovy Vary 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Peterek (Hašek), 27. Hašek (Peterek), 37. Janků - 1. Hurtaj (Alinč, Dvořák), 3. A. Nedorost (V. Polák, J. Polák). Rozhodčí: Smeták - Lipina, Lederer. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 2495.
Třinec: Biegl - Hunkes, Mezei, Klouček, Malinský, Podhradský, Všetečka - Janků, Pavelek, Skořepa - Martynek, R. Král, J. Svoboda - Peterek, Melenovský, Hašek - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenér: Pokovič, Marek a Mach.
Karlovy Vary: Málek - Krajíček, Hlavačka, Ptáček, Kutlák, J. Polák, Harant, Bauer - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - Košťál, Skuhravý, Petr Kumstát - Kraft, V. Polák, A. Nedorost - Kucharczyk, Milan Procházka, Bednařík. Trenér: Rulík a Baďouček.