Plzeň prodloužila trápení Litvínova

LITVÍNOV

Krize litvínovských hokejistů nebere konce ani po změně trenéra. Tým nevyhrál podesáté v řadě a vůbec poprvé v sezóně vypadl z elitní osmičky tabulky. Plzeň tápajícímu soupeři udělila lekci z produktivity.

Domácí se i bez zraněného Ručinského bezhlavě vrhli do útoku, za což pykali. Nejprve Kudrna šikovně tečoval Jindřichovu střelu od modré a chvíli poté kapitán Pospíšil obkroužil i s pukem kolem branky a z otočky zavěsil.

V brance Západočechů už v polovině první třetiny zraněného Dubu vystřídal Pejchar. Litvínovští se prosadili až po přestávce při hře čtyř proti čtyřem gólem Zálešáka.

Na to záhy odpověděl svým druhým zásahem Pospíšil. Gombárova trefa v přesilovce znamenala opět snížení stavu, ale snahu o vyrovnání domácím znovu překazila ukázková spolupráce Pospíšila se zakončujícím Moravcem.

V závěrečné třetině hosté s přehledem odolali i marné litvínovské power-play šesti proti čtyřem.

Litvínov - Plzeň 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Zálešák (Buzek), 27. Gombár (Čaloun) - 9. J. Kudrna (Jindřich), 15. D. Pospíšil (D. Moravec), 25. D. Pospíšil (D. Moravec, Paroulek), 35. D. Moravec (Andrašovský, D. Pospíšil). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:9, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 4980.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Ťupa, Buzek, Kroupa, Hranáč (28. Skuhrovec)- Čaloun, Reichel, Gombár - Zalešák, P. Martinec, Balázs - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák (21. Jánský). Trenéři: Jeřábek a Rosol.
Plzeň: Duba (10. Pejchar) - Cartelli, M. Výborný, L. Procházka, Jelínek, Výtisk, Jindřich - Adamský, M. Straka, Andrašovský - Cibák, Kudrna, Matějovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec. Trenéři: Neubauer a Vlček.