Litvínov vyhrál v Třinci, posílil naději na play off

TŘINEC

Dvě Hüblem využité přesilovky a povedený nástup do třetího dějství, kdy vstřelili během dvou a půl minuty tři góly, rozhodly o tom, že Litvínov i po utkání v Třinci může dále snít o postupu do vyřazovacích bojů. Odevzdaní Oceláři protivníka moc netrápili.

Na hostech bylo znát, že mají motivaci o poznání větší než soupeř. Hübl po jedné z řady chyb domácí obrany otevřel skóre duelu a pak Skuhrovec využil přesilovku, jenže Třinec odpověděl po půlminutě Peterkem a Jarina kryl tutovku Janků. Šance však měl i Litvínov, důrazné ataky protivníků musel často hasit s vypětím sil Biegl, který zmařil i sólo Škouly.

Nezáživné druhé dějství přineslo vyrovnaný boj o střední pásmo, aktivnější hosté ovšem na začátku poslední části přidali k dobrému pohybu i důrazné zakončení a rázem bylo o vítězi rozhodnuto. Oceláři jen korigovali skóre hostem Korhoněm, který byl u obou gólů.

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Znovu jsme první šance neproměnili a znervózněli, od druhé části nám toho soupeř moc nedovolil."

Petr Rosol, asistent trenéra Litvínova: "V první třetině nás podržel brankář Jarina, ve druhé jsme hru vyrovnali a rozhodl pak třetí gól."

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 12. Peterek (Korhoň, Melenovský), 46. Korhoň (Peterek) - 4. V. Hübl (Čaloun), 12. Skuhrovec (Kubinčák), 41. V. Hübl (Šlégr), 43. Čaloun, 43. P. Martinec (Balázs, Zálešák). Rozhodčí: Bolina - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 7:5, navíc R. Král a Klouček (oba Třinec) na 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2452.
Třinec: Biegl - Klouček, Malinský, F. Štefanka, Mezei, Podhradský, Všetečka, Hunkes - Martynek, R. Král, Polanský - Peterek, Melenovský, Korhoň - Janků, Pavelek, Skořepa - Bordowski, T. Pospíšil, Zbořil. Trenér: Pokovič, Marek a Mach.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Buzek, Ťupa, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, P. Martinec, Balázs - Trávníček, Kubinčák, Gombár. Trenéři: Jeřábek a Rosol.