Zámořské posily nasměrovaly Liberec k výhře v Jihlavě

JIHLAVA

Hokejisté Liberce se po dvou porážkách dočkali tříbodového zisku. Severočeši splnili roli favorita a vyhráli na ledě beznadějně poslední Jihlavy 5:2. Pomohly jim k tomu i góly zámořských posil Jiřího Fischera, Aleše Kotalíka a Radima Vrbaty. Domácí se museli v zápase obejít bez nemocného brankáře Masalskise, který sice na soupisce figuroval, ale zůstal pouze v kabině.

Jeho náhradník Suchan držel čisté konto do desáté minuty, kdy jej při druhé přesilovce Liberce překonal dorážející Fischer. Dukla mohla vzápětí vyrovnat v téměř minutové hře pěti proti třem, Hniličku však prakticky neohrozila.

A tak přišel trest. Jeden z hříšníků Kotalík se po návratu z trestné lavice postaral o druhý gól, na 3:0 poté zvýšil Podkonický. Jihlavští se sice snažili, ale recept na překonání severočeského brankáře nemohli najít. Proti Hniličkovi neuspěli Klimt, Padělek ani Jeslínek.

Co nezvládli domácí v první části, povedlo se jim ve třetí minutě druhé třetiny, kdy Hniličku překonal v početní výhodě Klimt. Bývalý kladenský útočník se trefil v novém dresu poprvé. Hosty však brzo uklidnil Rozsíval, jenž pohotově uklidil puk po Plodkově přihrávce zpoza branky za Suchanova záda. Výhru hostům pojistila úspěšná spolupráce Nedorosta s Vrbatou, který zakončil kombinaci v přesilovce přesnou střelou zápěstím.

Jihlavští se však stejně jako v úterý v Litvínově nevzdali a podařilo se jim ještě zápas lehce zdramatizovat. Na druhém překonání Hniličky se podepsali střílející Říha a tečující Rytnauer. Na obrat to ale nestačilo. Ani v početních výhodách se domácím nepodařilo přidat třetí gól, i když Malena k tomu měl ve 46. minutě blízko.

Richard Farda (Jihlava): "Opět rozhodla první třetina, ve které nás Liberec jednoznačně přehrával. Vůbec nic nám nedovolil, chvílemi s námi hrál bago a rozhodl o své výhře. Poté se zápas již jen dohrával."

Josef Paleček (Liberec): "Očekávali jsme, že nás v Jihlavě čeká těžké utkání, protože Dukla už nemá co ztratit. Jen si může zvednout sebevědomí. Naštěstí jsme hned v první třetině dali tři góly a uklidnili se. Pak už jsme si jen zápas až do konce hlídali."

Dukla Jihlava - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:3, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Klimt (Zajac, Vostřák), 38. Rytnauer (L. Říha, T. Dolana) - 10. Fischer (V. Nedorost, Rataj), 14. Kotalík (Tomajko), 17. Podkonický (Fischer, S. Procházka), 33. P. Rozsíval (Plodek), 36. R. Vrbata (V. Nedorost). Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:9, navíc Hlouch (Jihlava) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2260.
Jihlava: Suchan - Zajac, Devečka, Ficenc, Malena, Dobrovolný, Punčochář - Vostřák, Hlouch, Klimt - A. Padělek, Vala, P. Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, L. Říha, Rytnauer - T. Dolana, M. Havel. Trenéři: Farda a Konečný.
Liberec: Hnilička - Fischer, Ovčačík, Šmíd, Jiruš, Duben, Jareš - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Víšek, Plodek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček a Dvořák.