Rubriky:

Tipsport extraliga

Hradec Králové prodal licenci na první ligu do Českých Budějovic

19. července 2013 12:31 - Praha

Hokejisté Českých Budějovic budou hrát v první lize. Jihočeši získali licenci z Hradce Králové, kam od nich HC Mountfield přesunul extraligu. Vedení Královských lvů, kteří v druhé nejvyšší soutěži doposud působili, se v pátek dohodli na převodu práv s nově založeným subjektem Motor České Budějovice.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Zástupci Hradce Králové jednali o prodeji licence na první ligu i s Kolínem, nakonec se ale dohodli s Českými Budějovicemi. Původně byla mezi uchazeči také Poruba, která však po oznámení podmínek svou aktivitu ukončila.

"Pečlivě jsme zvažovali výhody i nevýhody obou variant. Pro Kolín zcela jednoznačně hrála dojezdová vzdálenost, pro České Budějovice zase možnost zapojení většího počtu našich hráčů včetně hráčů z již nového extraligového týmu," uvedl královehradecký generální manažer Aleš Kmoníček v oficiálním prohlášení. Jihočeši již zaplatili i část ceny za převod licence.

V Českých Budějovicích by tak měli působit hokejisté z prvoligového kádru Hradce Králové, kteří se neprosadili do nově složeného extraligového týmu. Na úterní tiskové konferenci v Praze Kmoníček uvedl, že z původního hradeckého kádru bude o extraligu bojovat šest hráčů. Dohodu ještě musí potvrdit Český svaz ledního hokeje.

Společnost Motor České Budějovice momentálně oficiálně zastupuje bývalý českobudějovický útočník Jaroslav Brabec, kterého v oslovil podnikatel Zdeněk Caska, jenž je předsedou představenstva akciové společnosti.

"Je to stejně jako já rodilý Českobudějovičák a oslovil mě, jestli bychom do toho nešli a nepomohli tamnímu hokeji. Zkusili jsme to, oslovili jsme, co jsme mohli, a našli jsme společnou řeč s občanským sdružením, se kterým máme uzavřenou smlouvu o spolupráci. Teď se musíme ještě dohodnout s městem, což věřím, že se nám podaří a najdeme společnou řeč. A 29. jdeme na led," řekl Brabec ČTK.

Motor bude seniorskou návazností na juniorský hokej v Českých Budějovicích, který řídí občanské sdružení. Momentálně je již jisté, že trenérem týmu bude Josef Řeháček, který naposledy působil v prvoligovém Písku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..