Znojemským se play-off znovu vzdálilo

ZNOJMO

Hokejisté pražské Slavie si vybudovali rozhodující náskok už v úvodní třetině, v níž čtyřmi góly potrestali laxní přístup Znojma. Po páté porážce v řadě klesly naděje Jihomoravanů na postup do play-off na minimum.

Brankář domácích Slávik, který zastoupil zraněného Pruska, se hned od začátku ocitl v ohni střel. První velkou šanci Špačkovi ještě zlikvidoval, slávistický bek ho ale chvíli na to zaskočil nepříliš prudkou střelou od modré čáry.

Další dvě branky Znojemští inkasovali v rozpětí pouhé půlminuty, když jen přihlíželi kombinačním akcím Pražanů. Ještě do první pauzy přidal Vašíček po vydařeném sólu čtvrtý gól.

Po přestávce Znojemští přece jen přidali na aktivitě a Plášek po závaru zblízka snížil. Další příležitosti ovšem Znojmo nevyužilo, až 39 vteřin před koncem druhé třetiny vykřesal naději Erat. Povzbuzení domácí uprostřed poslední části upravili na jednobrankový rozdíl, ale kapitán Slavie Beránek jim vzápětí vzal definitivně vítr z plachet.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Nerozumím tomu, proč nezvládáme začátky utkání. Od druhé třetiny jsme zabrali, ale aspoň na bod to už bohužel nestačilo."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Vyšel nám vstup do zápasu. Soupeř pak sice střetnutí zdramatizoval, ale my jsme byli celkově v koncovce efektivnější."

JME Znojemští Orli - Slavia Praha 3:5 (0:4, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Plášek (Haman, Čakajík), 40. R. Erat (Uram, Toman), 50. Uram (R. Erat, Bičánek) - 7. Špaček (Vondrka), 14. M. Kopecký (Graňák, J. Novák), 15. Pálffy (Stümpel), 19. Vašíček (Špaček), 53. Beránek (Špaček, L. Havel). Rozhodčí: Rejthar - Pospíšil, Lipina. Vyloučení: 2:4, navíc Blatný (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4357.
Znojmo: Slávik - Bičánek, Němeček, Kuboš, Čakajík, Toman, Šmach - Uram, Ludvík, R. Erat - Plášek, Pucher, Haman - Blatný, J. Straka, Ambruz - Mikulík, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Slavia: Z. Šmíd - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, Graňák. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.