Hokejisté Kladna ztratili vítězství v posledních minutách

KLADNO

Hokejisté Kladna byli ještě na začátku třetí třetiny jejich úterního zápasu s Libercem na cestě do play-off. Vedení 2:1 ale nakonec prohospodařili a přišli tím nejen o jistotu účasti ve vyřazovacích bojích, ale i o možnost zaútočit na umístění v první čtveřici a také o šanci vystřídat svého posledního soupeře na pátém místě tabulky.

Středočeši nastoupili po delší době kompletní, k dispozici byli i dlouhodobí marodi Hrdina a Hořava. Prvně jmenovaný se brzy zapsal do statistiky, když zbytečně "konzultoval" svůj zákrok a ke dvouminutovému trestu dostal narvch dalších 10 minut. Obě mužstva příliš nebránila, ale brankář Orct a Hnilička dlouho dominovali. Poprvé byl překonán exkladenský gólman v barvách Bílých Tygrů Hnilička, kterého při přesilovce překonal mladičký Michael Frolík.

Severočeši měli výborné příležitosti, které však Rataj a Tomajko neproměnili, Orct proti nim skvěle zasáhl. V polovině zápasu hosté hráli přesilovku a v době, kdy se vyloučený Hrdina vracel z trestné lavice, napálil Klouček od modré čáry puk, který k překvapení všech skončil v levém horním rohu kladenské branky. Domácí však šli opět brzy do vedení, když při početní výhodě pět na tři trefil Patera odražený puk od mantinelu.

Liberec se však nevzdal a v průběhu třetí části hry dokázal otočit výsledek pokaždé při poměru sil na ledě 4:4. Nejdříve Novák střelou z kruhu prostřelil betony kladenského gólmana a Duben pouze dorazil puk do branky. O dalších devět minut později opět Novák nahazoval od bočního mantinelu puk před Orcta a Stanislav Procházka "rybičkou" poslal Liberec do vedení. To už hosté udrželi a zůstali pátí.

Zdeněk Müller (Kladno): "Dvě třetiny jsme hráli dobře, ale v závěrečné části chyběla našim hráčům, z nichž celá řada byla těsně po nemoci, či zranění, energie. Přestože jsme dnes nepotvrdili play off, věřím, že v osmičce zůstaneme. Rádi bychom se pohybovali kolem šestého místa."

Karel Dvořák (Liberec): "Výhra nás velice těší, chtěli jsme na Kladně uhrát takový výsledek, abychom stále zůstali na páté příčce. V první polovině zápasu jsme doplatili na zbytečná oslabení, ve kterých jsme inkasovali, ale ve třetí třetině jsme byli lepším celkem a domnívám se, že jsme o ten gól byli lepší."

Rabat Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Michael Frolík (Kalla), 34. Patera (Špelda, T. Kaberle) - 30. Klouček (V. Nedorost), 43. M. Duben (V. Novák, Podkonický), 52. S. Procházka (V. Novák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Smeták - Padevět, Čížek. Vyloučení: 8:9, navíc Hrdina (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3066.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, Zeman, Jelínek, P. Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Hrdina - Horna, Zajíc, Mrázek - Michael Frolík, Kalla, M. Hořava. Trenéři: Müller a Tatíček.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Jiří Hanzlík, Ovčačík, Víšek - V. Nedorost, Kotalík, R. Vrbata - Čermák, Rataj, Tomajko - P. Rozsíval, Podkonický, Vaic - S. Procházka, Plodek, V. Novák. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapopun.