Litvínov má na osmém místě tříbodový náskok

LIBEREC

Až ve čtvrtém vzájemném zápase našel Litvínov recept na severočeského rivala. Díky střelecky disponovanému prvnímu útoku vydřel tři body a upevnil si vytouženou pozici pro play-off. Vítěznou trefu obstaral Hübl při vlastním oslabení.

Liberečtí, kvůli marodce hrající jen s pěti obránci, šli přitom po necelých sedmi minutách do vedení zásluhou pohotového zakončení S. Procházky. Záhy Ratajova střela skončila na horní tyčce Jarinovy branky.

Hosté se ve druhé třetině oklepali a bezprostředně po vypršení čtvrté přesilovky srovnali gólem Čalouna, který skóroval už potřiadvacáté v sezóně. Ve 36. min. se ani nadvakrát neprosadil při sólu domácí Kotalík.

Trpělivě bojující Chemopetrol čekal na chybu soupeře a radoval se v polovině třetí části, Hübl zakončil samostatný nájezd ukázkovým blafákem.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Po výborném začátku jsme polevili a přestalo se nám dařit. Domácí selhání je pro nás varováním před play-off."

Petr Rosol, asistent trenéra Litvínova: "Bylo to ubojované vítězství. I s pouze patnácti hráči v poli jsme vydrželi se silami až do konce."

Bílí Tygři Liberec - Chemopetrol Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. S. Procházka (Plodek, L. Šmíd) - 28. Čaloun (V. Hübl, Prorok), 49. V. Hübl (Prorok). Rozhodčí: Homola, Nečas - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:5, V. Novák (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4521.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, M. Duben, Jiří Hanzlík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Poživil, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Trávníček, Gombár. Trenéři: Jeřábek a Rosol.