Zlínu vystříleli výhru nad Kladnem obránci

ZLÍN

Tři trefy obránců rozhodly o zasloužené výhře Zlína, kterou však favorit zpečetil až v závěrečné části. Domácí začali drtivým náporem a dvougólové vedení po první třetině bylo jen hubeným vyjádřením jejich převahy. O obě branky se postarali beci Zubíček a Nosek, kteří si pouze vyměnili role střelce a nahrávače.

V prostřední části zahustili hosté prostor na ledě, důsledně napadali a v polovině zápasu nahlodali zlínskou jistotu Kyselovým gólem z přesilovky. V té době se hra vyrovnala a naplno zářili oba gólmani - Murín a Orct.

Rodící se drama rozetnul až 12 minut před koncem po nádherném sólu další obránce Zlína Blaťák, který tak rozhodl o osudu utkání. Účet zápasu podtrhl v samotném závěru Mokrejš, jenž při vlastním oslabení po návratu z trestné lavice upravil na konečných 4:1.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Snažili jsme se o aktivní hru, ale nevyužili dostatečně úvodního tlaku a po druhé třetině museli hrát více na jistotu. Utkání nebylo zdaleka tak tvrdé, jak by napovídal počet vyloučených."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Zlín nás v úvodu přehrával ve všech směrech, a i když jsme později dali kontaktní gól, v závěru nám začaly docházet síly a domácí vyhráli zaslouženě. Škoda, že nedohrál Patera, ale zranění jeho kolena by nemělo být vážné."

Hamé Zlín - Rabat Kladno 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Zubíček (Nosek), 16. Nosek (Zubíček), 48. Blaťák (Bonk, Čajánek), 58. Mokrejš (Bonk, Murín) - 31. Kysela (Zajíc). Rozhodčí: Hradil, Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:15, navíc M. Erat (Zlín) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4669.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Veselý - Čajánek, Bonk, M. Erat - Okál, Mokrejš, Záhorovský - Barinka, M. Čech, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Kladno: Orct - Špelda, Ševc, V. Čech, P. Kasík, Zeman, Jelínek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Horna, Gardoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Mrázek - Kalla, Huml, M. Hořava - Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.